Imola je krok od prodloužení smlouvy do roku 2025

Imola je krok od prodloužení smlouvy do roku 2025

Okruh v italské Imole bude nejspíše hostit podniky královny motorsportu další čtyři roky.

V Imole se závodilo pravidelně mezi lety 1980 a 2006 pod hlavičkou Velké ceny San Marina, poté se tam formule 1 vrátila až vloni po dlouhých 14 letech, avšak s novým názvem – VC Emilia Romagna.

Původně se mělo jednat o „jednorázovku“, ovšem comback byl úspěšný a jak fanoušci, tak i samotní jezdci byli z trati nadšení, proto si Imola našla své místo v kalendáři i pro letošní ročník. Nyní to vypadá, že okruh Enza Ferrariho v nejbližší době z kalendáře nezmizí. Tamní vláda totiž našla požadované množství peněz pro pořádání závodu na další tři roky.

Celkově by se mělo jednat o sumu 20 milionů eur, z čehož by 12 milionů zaplatila vláda, 5 milionů krajské úřady spolu se 2 miliony od soukromé organizace a 1 milion od italského automobilového klubu.

„Jsme krok od historického milníku a po rozhodujícím kroku učiněném vládou to teď můžeme potvrdit,“ řekl prezident regionu Emilia Romagna Stefano Bonaccini. „Po posledních dvou zkušebních závodech se může nyní velká cena v Imole stát pravidelným podnikem.“

Sdílejte na:
Zavřít