Hungaroring prodloužil smlouvu do roku 2027

Hungaroring prodloužil smlouvu do roku 2027

Na Hungaroringu se závodí bez přestávky už od roku 1986 a bude tomu tak nejméně do roku 2027. Současný kontrakt byl totiž o jeden rok prodloužen.

V letošní sezóně bude Hungaroring hostit třetí závod roku po dvojici závodů na Red Bull Ringu. Konat by se měl 19. července.

V rámci dohod o možnosti pořádání závodu bez přítomnosti fanoušků byl rovnou o jednu sezónu prodloužen i současný kontrakt, který měl vypršet v roce 2026. Původní dohodu vyjednal Hungaroring v roce 2016.

V původní dohodě byla stanovena výše poplatku za pořádání závodu, který byl rozpočítán na jednotlivé roky. Letos se ovšem bude muset okruh obejít bez příjmu ze vstupenek, následkem tedy bylo snížení poplatku. Aby byly podmínky dohody naplněny, rozhodly se obě strany prodloužit kontrakt o jeden rok.

„S Liberty Media jsme vedli diskusi o způsobech, jakým kompenzovat naše ztráty z příjmu, jelikož organizační náklady nejsou i přes zákaz vstupu fanoušků o tolik nižší,“ uvedl ředitel Hungaroringu Zsolt Gyulay.

„Odvedli jsme nejlepší možnou práci tak, aby byly podmínky vyhovující jak pro naši zemi, tak pro sport. Nemůžeme uvést přesnou částku, ale budeme platit jen zlomek běžného poplatku.“

„Dále jsme dosáhli prodloužení našeho kontraktu, který nyní vyprší v roce 2027. Roční navýšení poplatků bylo také zredukováno, takže jsme státu ušetřili několik miliard forintů.“

Hungaroring byl považován za potenciálního náhradníka dvojitého závodu na místo Silverstonu. Poté, co se uveřejnil seznam sportovních výjimek ve Velké Británii, jehož součástí bylo i pořádání závodů formule 1, však z nápadu sešlo.

Sdílejte na:
Zavřít