Hülkenberga v kvalifikaci zbrzdily technické problémy

Hülkenberga v kvalifikaci zbrzdily technické problémy

Německý závodník vysvětlil, proč vypadl již v úvodním segmentu kvalifikace na GP Bahrajnu. Údajně za to mohly problémy s vozem.

Nico Hülkenberg se tentokrát musel spokojit až se 17. nejrychlejším časem, byť měl Renault bez pochyb na víc. Jeho nový týmový kolega Daniel Ricciardo se nedostal do Q3 jen o fous.

Sportovní šéf Renaultu Alan Permare prozradil důvody, proč byl Němec tak pomalý: „Měl hned několik potíží, které jej stály rychlost. Největším problémem byl problém s mapováním motoru. To zapříčinilo, že téměř celé kolo jel v šetrném módu.

„Byl to celkem vážný problém, který nás stál spoustu času,“ potvrdil rodák z Emmerichu. “ A protože také mechanický problém zapříčinil, že systém nefungoval, tak to nestačilo na to, abychom se dostali dál. V autě jsem se celý víkend cítil dobře, proto byla i v kvalifikaci vůle ukázat, jak dobrou rychlost máme. Rozhodně jsme měli rychlost na pozici v top 10, protože nás problémy stály mnoho výkonu. Řekl bych, že to bylo spíš 30 koní než 10, který jsme kvůli tomu ztratili.“

Na otázku, zda se jim podařilo potíže odstranit, Hülk odpověděl „Doufám, že ano, i když si nejsem zcela jistý. Samozřejmě, že na tom pracujeme, ale nemohu vám to říci s jistotou.“ Dobře si uvědomuje, že prokousat se vpřed nebude procházka růžovou zahradou: „Šance na dobrý výsledek ve velké ceně jsou samozřejmě mnohem nižší, a to je jistě hořké. Myslím, že to bude každopádně těžké, neboť nebude jednoduché předjíždět auta okolo mě .“

„Tady potřebujete více jak sekundu rozdílu na to, aby jste předjeli. A já jsem – jestli vůbec – jen o jednu až tři desetiny rychlejší, a to nestačí. Když se na to podívám realisticky, bude to těžké, ale nikdy nevíte, co se může stát, proto se musíme postarat o to, abychom měli dobrý start a byli dobře připravení. Možná že budu po prvním kole už na 13. místě a celé to bude vypadat mnohem lépe,“ neztrácí naděje 31letý blonďák.

Sdílejte na:
Zavřít