Hülkenberg možná volba pro Red Bull na sezónu 2021

Hülkenberg možná volba pro Red Bull na sezónu 2021

Red Bull neodmítá, že pilot Nico Hülkenberg by pro tým mohl být volbou v roce 2021. Stáj vedla s německým jezdcem po závodě na Nürburgringu rozhovor poté, co ukázal, co v něm je.

V návaznosti na neprůkazný test na koronavirus Alexe Albona před víkendem říká poradce Red Bullu pro motorový sport Helmut Marko, že mluvil s Hülkenbergem o možnosti stát se náhradníkem.

Nakonec se Albonův test potvrdil jako negativní, shodou okolností byl Hülkenberg povolán Racing Pointem následující den poté, co onemocněl Lance Stroll.

Marko v rozhovoru pro německý kanál Sport1 uvedl: „Už v pátek jsme jednali s Hülkenbergem, protože Albon měl stejně jako mnoho dalších členů neprůkazný výsledek testu.“

Mohl dopadnout pozitivně. Hned po přistání jsem zavolal Hülkenbergovi, protože naším podezřelým případem na koronavirus byl Albon. Ale bohudík se ukázalo, že Albon byl nakonec negativní.

Odhalení o Hülkenbergovi přichází v důsledku obnovených spekulací o dlouhodobé budoucnosti Albona v Red Bullu v důsledku toho, co mnozí považovali za neuspokojivý výsledek thajského jezdce na Velké ceně Eifelu.

Jeho odpoledne bylo narušeno velkým zablokováním předních kol hned v prvním kole, které vedlo k brzké výměně pneumatik. Později dostal trest za incident s Daniilem Kvjatem, než byl Red Bull nakonec přinucen auto úplně odstavit poté, co kámen prorazil chladič na jeho autě.

Red Bull je o Albonově formě mnohem uvolněnější a věří, že má potenciál být k Verstappenovi dobré číslo dva.

Marko však připouští, že tým potřebuje, aby Albon podával co nejlepší výkony, a pokud ne, pak jsou zřejmými možnostmi pro tým Nico Hülkenberg a Sergio Pérez.

Můžeme výjmenovat jména, která jsou dostupná na trhu,“ řekl Marko. „Jimiž jsou Hülkenberg a Pérez. Otázkou je, jak by se řadili do role dvojky pro Maxe?“

Máme srovnání s Danielem Ricciardem a můžeme vyvodit závěry o řidičích. Nemyslím si, že by se někdo přiblížil blíže než na tři desetiny Maxovi.“

V dobrých dnech je Albon také schopen vytvořit si tuto blízkost k Maxovi. Albon je mladý, ale jsme si vědomi, že pokud nedokáže odolat tlaku, nemůžeme si dovolit, aby potřebné body do šampionátů konstruktérů sbíral pouze Max. Taková je situace.“

Je ve skutečnosti nemožné vyhrát šampionát konstruktérů, když máte pouze jednoho jezdce, jenž sbírá body.

Výkon Albona na Nürburgringu byl dostatečný. Taková je situace.

Zatímco Red Bull již dříve preferoval podporu řidičů v rámci vlastního juniorského programu, Marko říká, že situace je nyní jiná.

Juki Cunoda v F2 zapůsobil, Marko si myslí, že je ale příliš brzy na to, aby ho povýšil přímo do Red Bullu, rozhodně by mu prý bylo lépe v AlphaTauri.

Doposud jsme vždy rekrutovali naše řidiče z našeho vlastního juniorského týmu. Ale v tuto chvíli nemáme z čeho brát,“ dodal Marko.

Máme mladého Japonce, který je velmi rychlý, ale byl by to jeho první rok v F1. A dosadit ho hned v první sezóně do špičkového týmu jako je Red Bull Racing, by mohl tým doplatit na jeho nezkušenost. To rozhodně neplánujeme.

Takže bychom se museli poohlédnout po osvědčených řidičích, jak to dělá většina ostatních týmů.

Marko uvedl, že Red Bull chce rozhodnout o své sestavě pro příští rok na Velké ceně Turecka v listopadu. Určitě nevylučuje Albona jako jednu z možností.

Ve skutečnosti už máme jasno o třech pozicích,“ řekl Marko s odkazem na pravděpodobnost, že Cunoda poputuje do AlphaTauri po boku Pierra Gaslyho. „Čtvrtý kokpit chce mít Red Bull zajištěný již v Istanbulu v polovině listopadu.“

Na otázku, jaké faktory by mohly vést ke konečnému rozhodnutí, Marko řekl: „Primárně je to výkon Albona. Pokud bude mít výsledky pak, nebude k dispozici žádný kokpit.

Marko byl plný chvály za práci, kterou odvedl Hülkenberg na Nürburgringu, když Němec skončil osmý, přestože si před kvalifikací auto neosahal.

Myslím, že nejhorší, co se řidiči může stát, je nastoupit do auta, aniž by si jej mohl prvně vyzkoušet,“ řekl. „Musíte vzít v úvahu, že zná monopost Racing Pointu ze svých předchozích závodů, ale byla to určitě velmi obtížná situace.“

Během závodu se postupně zlepšoval, neudělal žádnou chybu a dostal se s vozem na osmé místo. Sledovali jsme jeho časy. Občas se mu přiblížili Pierre Gasly a Daniil Kvjat.“

Pak jsem viděl, že se postupně přibližuje Perezovým časům. Klobouk dolů. Skvělý výkon.

Marko také odhalil, že Red Bull je již několik měsíců v pravidelném kontaktu s Hülkenbergem, ale zatím žádné diskuze o místě ve voze neproběhly.

Jednáme například s Hülkenbergem o jeho televizním komentování pro ServusTV. Koneckonců máme práva pro Rakousko příští rok, střídavě s ORF.

Sdílejte na:
Zavřít