Hülkenberg: Bojujeme o pozici pátého nejrychlejšího týmu

Hülkenberg: Bojujeme o pozici pátého nejrychlejšího týmu

Haas přinesl na VC Velké Británie balíček vylepšení, který podle Nica Hülkenberga změnil rozložení sil v závodním poli. Hülkenberg si myslí, že se americký tým stal pátým nejrychlejším týmem a je nejbližším pronásledovatelem top 4 týmů.

Nico Hülkenberg si myslí, že Haas nyní bojuje s Aston Martinem a RB o pozici pátého nejrychlejšího týmu, když se mu podařil podle jeho slov „pekelný návrat“.

Balíček vylepšení, který Haas přivezl na Velkou cenu Velké Británie, pomohl týmu dosáhnout výrazného pokroku v rychlosti a Hülkenberg podruhé za sebou dorazil do cíle na šestém místě.

Americký tým se nyní nachází na sedmém místě se ziskem 27 bodů, čtyři body za RB a 41 bodů za Astonem Martinem. Německý pilot si myslí, že se poměr sil v závodním poli změnil a dle jeho slov je možné, že se Haas může stát nejbližším pronásledovatelem top 4 týmů (Red Bull, McLaren, Mercedes a Ferrari).

Po Velké ceně Velké Británie Němec řekl: „Je to samozřejmě příjemný a uspokojivý pocit získat opět osm bodů, dvakrát za sebou šestý. Je to nečekané, ale myslím, že zasloužené. Pracovali jsme na tom. Zůstali jsme poctiví, bez chyb, s dobrou strategií. Velmi dobré.“

„Myslím si ale, že nejlepší ze všeho je výkon, který jsme předvedli. Upgrade s autem opravdu něco udělal a opravdu si myslím, že teď bojujeme o pátý nejrychlejší tým někdy s Aston Martinem, někdy s Alpinem a někdy možná s některými dalšími. Myslím, že jsme tam. V letošní sezoně jsme byli docela konzistentní a myslím, že se toho můžeme držet.“

Pokrok týmu Haas je v letošní sezóně impozantní, zejména s ohledem na to, že šéf týmu Ajao Komacu před začátkem sezóny varoval, že by tým mohl zůstat trčet na chvostu startovního pole. Monopost VF-24 se však ukázal jako solidní základ a řada vylepšení přinesla očekávané kroky vpřed, takže situace se oproti počátečnímu pesimismu velmi změnila.

Pilot Haasu se k úspěchům týmu vyjádřil: „Myslím, že to nikdo nečekal – i na začátku to bylo lepší, než se očekávalo. Ale drželi jsme se všemi krok a odvedli stejnou práci, možná dokonce lepší. Myslím, že je to také trochu závislé na víkendu a na trati, takže si budeme muset ještě počkat, ale ne, rozhodně je to zatraceně dobrý návrat a příběh.“

Jeho týmový kolega Kevin Magnussen ve VC Velké Británie nebodoval, dojel na 12. místě. I přes tento výsledek vidí důvod k optimismu z nového balíčku vylepšení.

„Myslím, že je to dobré. Chci říct, že nasadit na auto vylepšení a vidět, jak v prvním závodě boduje, je samozřejmě povzbudivé. Víme, že na papíře to není noc a den, ale je to v detailech, že? Takže to také svědčí o tom, jaké auto celkově máme. Tady jsme podali o něco vyšší výkon, ale i bez toho by Nico (Hülkenberg – pozn. red.) bodoval. Je to tedy velmi povzbudivé a těšíme se na další závody.“

Sdílejte na:
Zavřít