Hornerův luxusní problém: V rámci týmu bojují o titul

Hornerův luxusní problém: V rámci týmu bojují o titul

Šéf týmu Red Bull, Christian Horner, tvrdí, že mít oba své piloty v bitvě o titul je pro ně „luxusní problém.“ Tým v sezóně 2023 vyhrál všechny z pěti dosavadních závodů.

Rudí býci nemají zatím mezi ostatními týmy konkurenci. V šampionátu vede Max Verstappen a za ním následuje jeho momentálně největší rival, týmový kolega Sergio Pérez. Ten má prozatím největší šanci zastavit Holanďana v cestě za třetím konsekutivním titulem mistra světa. Naposledy, když dva jezdci v rámci jednoho týmu bojovali o titul, bylo v roce 2016. Tehdy porazil Nico Rosberg Lewise Hamiltona.

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že Christian Horner letos bude mít hodně práce s tím, aby byli oba piloti během roku spokojeni. „Řeknu vám podle vlastní minulosti, je to velmi ošemetná práce pro Christiana (Hornera – pozn. red.) a jeho tým. Oba piloti se budou samozřejmě snažit mít pocit, že je s nimi zacházeno spravedlivě a zároveň oba budou chtít mít nějakou výhodu. A myslím, že v našem týmu bylo důležité zachovat hodně transparentnosti a jasnosti a probrat věci, než v neděli vyrazíme závodit. Musí dát hranice,“ rozhovořil se Toto Wollf.

„Na konec oba piloti respektovali rozhodnutí týmu, dokonce i Nico a Lewis, a my jsme uznali, že spolu bojují. Takže pokud bych se vrátil v čase, jsou věci, které bych udělal jinak, zejména v roce 2016. Rovnováha je mezi tím, že přijmete, že tihle dva kluci závodí o titul, ale v rámci jedné garáže. Zároveň jsou součástí větší struktury. Myslím, že to pro ně není vždycky lehké, protože jsou to velmi soutěživí tvorové,“ pokračoval Toto Wollf.

Naopak Horner tvrdí, že dokud tým neprosazuje jednoho pilota nad druhým skrze strategická rozhodnutí, nečeká ho problém. „Děláme všechno, co Toto (Wolff – pozn. red.) říká, ale o trochu lépe,“ vtipkoval Horner. „Ne, podívejte se, myslím, že je to především takový luxusní problém.“

„Myslím, že každý šéf tady by chtěl mít takový problém A je to něco, co už jsem dříve zažil. Myslím, že klíčové je, jak zmiňoval Toto (Wolff – pozn. red.), zajistit, aby se mezi ně nevloudila paranoia a aby se s oběma piloty zacházelo stejně. Dáváme si velmi záležet, abyschom zajistili spravedlnost, a to až do takových detailů, jako kdo o víkendu vyjíždí první z garáže. Chápete, střídáme to. Střídáme dokonce i to, kdo během debriefingu mluví první,“ pokračoval Christian Horner.

„Ale to víte, závodění ve formuli 1, občas se stane něco jako safety car nebo pit stop a nemůžete kontrolovat každý aspekt v rámci sportu. Stále existují proměnné. A myslím, že dokud piloti ví, že mají oba stejné šance a že nakonec rozhodne to, co udělají na trati, tak chcete, aby se ta hra hrála. Ne aby klíčovou roli v bitvě o titul mezi vašimi dvěma piloty hrála roli například spolehlivost,“ uzavřel Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít