Horner: Z nehody bych Albona neobviňoval

Horner: Z nehody bych Albona neobviňoval

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že by Alex Albon neměl být obviňován z nehody, ke které došlo na mokré trati během prvního tréninku.

Albon na přechodných pneumatikách ovládl  první trénink na Interlagosu, ale havaroval v předposlední zatáčce, když si chystal rychlé kolo, které měl odjet na suchách pneumatikách, přestože byly podmínky na trati stále náročné.

Přestože Horner zavtipkoval, že to „byl pro Red Bull drahý trénink,“ poukázal na fakt, že nebyl jediný, kdo pochybil, jelikož se jeho týmový kolega Max Verstappen jen těsně vyhl nehodě v Sennových Esíčkách na začátku kola.

„Začalo to dobře, Alex je poprvé v Brazílii, je poprvé na trati, a hned zajel nejrychlejší kolo na přechodných pneumatikách,“ řekl Horner. „Potom to vypadalo, že trať začíná usychat. Myslím, že bylo na trať vyjelo se suchými pneumatikami 10 vozů.

Max vyjel na trať v druhé zatáčce. Alex, bohužel s chladnými brzdami, probrzdil v poslední zatáčce a poškodil vůz. To přerušilo polední pauzu mechanikům, protože museli připravit vůz na další trénink.“

Sdílejte na:
Zavřít