Horner vylučuje dalších sedm let nadvlády Red Bullu

Horner vylučuje dalších sedm let nadvlády Red Bullu

Christian Horner říká, že Red Bull si nebude moci užívat dalších sedm let nadvlády jako Mercedes, protože soupeři se začnou přibližovat k dominantním týmům formule 1. Snaha McLarenu napodobit vůz Red Bullu mu lichotí.

Red Bull vyhrál všech deset dosavadních závodů této sezóny a se svým monopostem RB19 s jistotou zajistí Maxovi Verstappenovi třetí titul mistra světa. Tato výhoda týmu z Milton Keynes umožnila začít vývoj monopostu na příští sezónu, jelikož na současný monopost nemuseli přinášet razantní vylepšení. Konkurenční týmy této skutečnosti využily a díky vylepšením se začaly přibližovat dominantnímu vozu Red Bullu.

Bez ohledu na nepřítomnost Red Bullu ve vývojové válce v letošní sezóně, Christian Horner věří, že existují známky toho, že konkurenční týmy se k nim přibližují, a to dle něj bude pokračovat, pokud předpisy budou ponechány v klidu až do roku 2026. Dále vylučuje, že by Red Bull mohl napodobit dominantní éru Mercedesu v letech 2014 až 2020.

„Jedna věc, kterou z tohoto sportu víme, je, že se vše bude sbíhat. Už můžeme vidět, že se to děje a nejdůležitější věcí je mít stabilitu. Stabilita pravidel všechny týmy mnohem více přiblíží. Je vidět, že už se to začíná dít. Nebude to dalších sedm let nadvlády. Pohonné jednotky jsou i teď dost podobné a podvozky se vyvíjí mnohem rychleji než motory. Již od začátku sezóny až do současnosti vidíme, že se vše sbíhá,“ řekl Christian Horner.

Christian Horner tvrdí, že je nevyhnutelné vidět týmy, jak začínají kopírovat design vozu Red Bullu, přičemž úspěšná rekonstrukce vozu MCL60 od McLarenu je nejnovějším „lichotivým“ úsilím replikovat výkon Red Bullu.

„Je to velmi podobný koncept. Díval jsem se na ten vůz na startovním roštu. Je to letos poprvé, co jsme to skutečně viděli, a můžete vidět, že filosofie, kterou si vypůjčili, je velmi podobná. Zvolili podobnou cestu. Lichotivé, že? Je nevyhnutelné, že se to stane a proč by to neudělali? Když máte monopost, který funguje jak ten náš, je celkem logické, že se ho snažíte napodobit, což se některé týmy rozhodly udělat. Jejich výkon na tomto okruhu (Silverstone – pozn. red.) byl velmi silný, ale bude velmi zajímavé sledovat, jak se vyvine v příštích několika závodech.“

Sdílejte na:
Zavřít