Horner vydal prohlášení po úniku údajných důkazů

Horner vydal prohlášení po úniku údajných důkazů

Několika novinářům, šéfům týmů a šéfům formule 1 byly prostřednictvím anonymního e-mailu zaslány zprávy, které obsahují důkazy o údajném nevhodném chování Christiana Hornera.

Šéf týmu Red Bull, Christian Horner, byl včera očištěn od jakéhokoliv pochybení poté, co byl podroben internímu vyšetřování ze strany společnosti Red Bull, když ho jedna ze zaměstnankyň obvinila z „nevhodného chování“.

Role šéfa týmu mu i nadále zůstává a během tréninku na Velkou cenu Bahrajnu prohlásil, že je rád, že je celý proces u konce.

Toto Wolff a Zak Brown však na tiskové konferenci v Bahrajnu vyzvali F1 a Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) k externímu vyšetřování. E-mail, jenž obsahoval údajné důkazy, byl zaslán stovkám lidí v paddocku. Zprávy zatím nebyly prokázány jako pravé.

Na snímcích, které byly zaslány e-mailem, je vidět účet s názvem „CH“, který vede konverzaci s druhým účastníkem, a několik snímků šéfa týmu – neexistuje žádný důkaz, že Horner je skutečným účastníkem konverzace, a nejsou vidět ani telefonní čísla.

Tento únik se dostal k veřejnosti během druhého tréninku a během několika minut se rozšířil po celém internetu. Horner byl po čas tréninku na boxové zídce, ale jakmile se snímky objevily, Brit rychle opustil boxovou uličku.

Horner následně vydal osobní prohlášení pro média, ve kterém se k okolnostem vyjádřil.

„Nebudu komentovat anonymní spekulace, ale znovu opakuji, že jsem tato obvinění vždy popíral,“ uvedl Horner.

„Respektoval jsem integritu nezávislého vyšetřování a plně s ním spolupracoval na každém kroku. Bylo to důkladné a spravedlivé vyšetřování, které vedl nezávislý specializovaný advokát, a které skončilo zamítnutím podané stížnosti. Nadále se plně soustředím na začátek sezóny.“

Sdílejte na:
Zavřít