Horner věří, že Red Bull ještě promluví do boje o titul

Horner věří, že Red Bull ještě promluví do boje o titul

Red Bull neměl zrovna ideální vstup do sezony. Z prvních třech závodů dokončil Max Verstappen pouze jeden závod, který vyhrál. Zatímco Nizozemec je ohledně boje o titul skeptický, tak šéf týmu Christian Horner věří, že se spolehlivost zlepší a ještě Ferrari zavaří.

Nebýt technických problémů, mohl být Nizozemec klidně v čele tabulky. V Bahrajnu vypadl v dvě kola před cílem z druhého místa, když ztratil výkon. Také v Austrálii přišel o druhé místo, tentokrát kvůli úniku oleje. Přesto zůstává Horner optimistický: „Právě jsme v 10% šampionátu, takže si myslím, že toho máme ještě dost před sebou. Povzbudivé je, že máme v základu rychlé auto. Ferrari bylo (v sobotu) nedosažitelné. Mohli jste vidět, že jejich okno, ve kterém byly s pneumatikami, neměli problémy s puchýřkovatěním jako ostatní auta, nebo jako my s drolením. Byli zkrátka na lepším místě, což se stává, když máte dobré vyvážení.“

Ale zároveň přiznává, že musí vyřešit problémy se spolehlivostí, které trápí také sesterský tým AlphaTauri. Júki Cunoda ani neodstartoval do Velké ceny Saúdské Arábie. Ačkoliv se potíže objevily v obou stájích, tak dle Hornerových slov se jednalo o rozdílné problémy.

„Potřebujeme to pochopit a rychle je vyřešit, protože ani když jsme nebyli rychlí jako Ferrari, tak jsme byli zaručeně druzí. 

V prvních pár závodech jsme přišli s Maxem o 36 bodů a s týmem 50 bodů (v Bahrajnu nedojel ani Pérez, pozn. red.). Když se na to podíváte, vypadal by šampionát jezdců a Pohár konstruktérů jinak. Ale je tu stále velké procento šampionátu. Musíme ale rychle tyto problémy vyřešit,“ uzavřel 48letý Brit.

 

Sdílejte na:
Zavřít