Horner: Uvolněný Pérez se nesoustředí na Verstappena

Horner: Uvolněný Pérez se nesoustředí na Verstappena

Šéf rakouské stáje Red Bull Christian Horner tvrdí, že Sergio Perez se už nesoustředí na svého týmového kolegu Maxe Verstappena, což mu pomáhá k lepším výkonům v letošní sezóně.

Mexičan má solidní start v letošní sezóně, když se ve čtyřech závodech postavil třikrát na stupně vítězů, a to pokaždé na druhé místo za vítězným Maxem Verstappenem. Jeho výkony posílily jeho pozici v týmu, který zvažuje, zda Mexičanovi prodloužit končící smlouvu, nebo přivést novou krev pro sezónu 2025 a další roky. Trh s jezdci nabízí několik zajímavých jmen.

V loňském roce se zdálo, že Sergio Pérez bojuje s vlastními očekáváními a dokáže se vyrovnat nizozemské jedničce, přičemž dvě vítězství v úvodu sezóny zažehla brzké aspirace na titul mistra světa.

Šéf týmu Christian Horner však cítil, že když Mexičan pro letošní sezónu upravil své myšlení tím, že se už nesoustředil na to, co dělá Max Verstappen, byl za volantem uvolněnější.

„Máte tendenci ho odepisovat, ale on odvádí skvělou práci,“ řekl britský šéf pro Sky Sports F1. „Do letošní sezóny vstoupil s novým rozpoložením, je uvolněný, auto řídí opravdu dobře. Nesoustředí se na svého týmového kolegu, je to jiný přístup a v prvních pěti závodech jsme od něj viděli opravdu silné výkony. Jezdí dobře, jeho sebevědomí roste a doufejme, že to zítra přetaví v další dobrý výsledek.“

Christian Horner dodal, že Sergio Pérez dobře reaguje na tlak, který se na něj vyvíjí ohledně boje o jeho budoucnost v týmu po zimním resetu.

„Je důležitou součástí týmu, jde o kolektivní práci a myslím, že má kolem sebe skvělou technickou podporu a tým odvádí dobrou práci. V týmu se cítí dobře. Ví, že mu na konci sezóny končí smlouva a že závodí za svou budoucnost. Na tlak reaguje tím nejlepším možným způsobem a myslím, že to vidíme u některých jezdců s tím, jak reagují na tlak, zatímco jiní někdy uvadají. Změnil pár věcí ve svém přístupu a myslím, že jezdí opravdu dobře,“ pokračoval v chvále Christian Horner.

Sergio Pérez se do závodu kvalifikoval na druhou pozici, nicméně měl velké štěstí, že se dokázal dostat z Q1, přičemž Christian Horner přiznal, že štěstí měl i tým, protože bylo rozhodnuto, že se Mexičan pokusí projít do Q2 na sadě ojetých pneumatik.

„Trať se rychle vyvíjela a při zpětném pohledu jsme asi měli použít novou sadu pneumatik, ale šetřili jsme je na pozdější část kvalifikace a trať se zrychlovala. Člověk by rád řekl, že to byl dokonalý úsudek, ale měli jsme trochu štěstí, že jsme s ním postoupili,“ dodal šéf Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít