Horner sebevědomě: Ricciardo se z toho dostane

Horner sebevědomě: Ricciardo se z toho dostane

Šéf týmu Red Bull Racing se hodně zastává Daniela Ricciarda, jehož vstup do sezóny není vůbec ideální. Christian Horner jasně vzkázal, že se Australan dostane z horších výsledků a vrátí se na lepší úroveň.

Měl bojovat o sedačku v hlavním týmu Red Bullu, zatím se však pere i s monopostem RB a Júki Cunoda jej výsledkově drtí. Během poslední Velké ceny Japonska navíc Ricciardo rozbil monopost již ve druhé zatáčce, naopak domácí miláček Cunoda dokončil závod na bodované 10. pozici a pro svůj tým posbíral už sedm velmi cenných bodů.

Po incidentu v prvním kole na trati v Suzuce byl Ricciardo hodně zklamaný, jelikož měl pocit, že mohl na trati konečně něco ukázat: „Víme, že když je v sezóně 24 závodů, tak je pravděpodobné, že se zapletete do incidentu v prvním kole, takové věci se prostě stávají. Je to samozřejmě na nic, když se to stane, ale musím to hodit za hlavu. Samozřejmě by bylo hezké, kdybychom závod dokončili a pokusili se něco ukázat, měl jsem totiž pocit, že jsme se během posledního tréninku a kvalifikace začali zlepšovat a něco trochu předvádět.“

Není divu, že se spekuluje o brzkém konci Daniela Ricciarda v týmu RB. Přeci jen, z nedávné historie se obecně ví, jak to v Red Bullu s jezdci chodí. Hodně se skloňuje jméno Liama Lawsona, který už se záskokem Ricciarda ve formuli 1 zkušenosti má, v loňském ročníku nastoupil do pěti velkých cen a zapsal jedno bodované umístění. Byl spolehlivou náhradou v době, kdy se zkušený Australan zotavoval ze zranění ruky.

Tyto spekulace však ústřední postavy Red Bullu i týmu RB velmi důrazně odmítly. Ricciarda se zastává i Christian Horner, který je přesvědčen, že se vítěz osmi velkých cen dostane ze svých potíží a nešťastné období, které zažil v McLarenu se opakovat nebude.

„Jeho týmový kolega podává výkony, to na vás přirozeně vyvíjí tlak. Ale on už to zažil. Jsem si jistý, že se z toho dostane. Daniel je velký kluk, má za sebou spoustu zkušeností. Ví, jak věci fungují. A myslím, že jen potřebuje jeden dobrý výsledek, a pak se mu ten úsměv vrátí,“ popsal Horner.

Další šanci na zisk prvních bodů v sezóně bude mít rodák z Perthu už tento víkend. Po pěti letech se královna motorsportu vrací do Šanghaje, kde se bude konat Velká cena Číny. Půjde zároveň o první z šesti sprintových víkendů.

Sdílejte na:
Zavřít