Horner: Lewis i Sebastian se nejvíce obávají Maxe

Horner: Lewis i Sebastian se nejvíce obávají Maxe

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner se nechal slyšet, že hlavní protagonisti v boji o mistrovský titul z posledních dvou let mají strach především z jeho vlastního svěřence, Maxe Verstappena.

V roce 2018 vyhrál Max Verstappen dvě velké ceny a v celkové soupisce mezi jezdci skončil na 4. místě. Kromě toho získal během posledních pěti závodů pět pódiových umístění.

Někteří kritici tvrdí, že na boj o mistrovský titul není Max Verstappen připraven a že by proti zkušenějším závodníkům neměl šanci. Christian Horner však tvrdí opak. Podle něj je mladý Holanďan na souboj o celkové prvenství řádně připraven.

„Nemyslím si, že má z něčeho strach,“ řekl Horner. „Oba tito závodníci (Lewis Hamilton i Sebastian Vettel – pozn. red.) se během svých kariér dopustili chyb. Sebastian vloni neměl zrovna nejlepší sezónu.“

„Pokud se podíváte na Maxovy získané body v druhé polovině sezóny, všimnete si, že jich získal nejvíc hned po Lewisovi.“

Red Bull se po dlouholeté spolupráci loučí s Renaultem, který mimo jiné dodával pohonné jednotky rakouskému týmu během sezón 2010 až 2013, ve kterých si výrobce energetických nápojů dojel pro čtyři mistrovské tituly jak mezi jezdci, tak mezi konstruktéry. Novým dodavatelem motorů se stává Honda.

„Pokud mu dodáme vítězný vůz, nemyslím si, že bude postrádat něco, co tihle dva závodníci mají. Max je nejspíš jezdec, kterého se oba dva nejvíce obávají,“ dodal šéf Red Bullu.

Verstappen neměl nejlepší vstup do sezóny. V prvních šesti závodech byl zainteresován v šesti různých incidentech, které ho stály mnoho bodů. Mezi to se řadí kontakt s Lewisem Hamiltonem v Bahrajnu a také vzájemná strkanice, ke které mezi nimi došlo v Číně.

„Lewis je ve velice pokročilé fázi své kariéry, má za sebou spoustu zkušeností,“ dodal Horner, když se ho novináři zeptali na porovnání mezi těmito dvěma jezdci.

„Záře jeho hvězdy začne během následujících let slábnout. Je to přirozené, za 10 let to bude Max, kdo se bude ohlížet zpět za svými zkušenostmi.“

Nadějný Nizozemec se střetl také se Sebastianem Vettelem, ke kolizi mezi nimi, která stála Verstappena vítězství a Vettela drahocenné body, došlo v Číně. Nebyli to však jen Sebastian Vettel s Lewisem Hamiltonem, Max si potykal také se svým týmovým kolegou Danielem Ricciardem v Ázerbájdžánu, kde se oba jezdci navzájem vyřadili ze závodu.

Verstappen nyní převezme pozici zkušenějšího jezdce u týmu Red Bull, když Daniel Ricciardo odchází k Renaultu. Po jeho boku bude závodit Pierre Gasly, který za sebou má pouze jeden a půl sezóny u Toro Rosso.

Holanďan je ovšem známý tím, že nemá příliš v lásce testování. „Každé kolo závodu chce tlačit co nejvíc to jde. Není příliš velkým zastáncem testovacích dní, radši by šel hned závodit.“

„Když se podíváme na některé loňské závody, vidíme toho pravého závodního ducha. V Silverstone jej Kimi předjel, ale on se nevzdal a vrátil mu to.“

„Má všechno odhodlání a žádný strach. Ukázal nám to například v dešti v Brazílii (GP Brazílie 2016 – pozn. red.). Dokáže se uchytit mezi nejlepšími závodníky startovního pole,“ zakončil Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít