Horner: Aston Martin udělal s vozem „velký krok“

Horner: Aston Martin udělal s vozem „velký krok“

Šéf týmu Red Bull Racing, Christian Horner, věří, že stáj Aston Martin udělala se svým monopostem AMR23 „velký pokrok“ směrem k nové sezóně 2023. Letos mají i novou jezdeckou sestavu – Fernanda Alonsa a Lance Strolla.

Aston Martin měl silné předsezónní testy, i když jeden z jejich pilotů se testů nemohl účastnit, kvůli zranění, a museli tak do vozu posadit rezervního pilota. I tak tým ukázal, že je oproti loňskému roku na trati silnější.

Loni Aston Martin skončil až na sedmém místě v poháru konstruktérů, nyní si ale hodně lidí tipuje, že skončí spíše v první pětce nejlepších týmu, ne-li ještě výše.

„Myslím, že udělali velký krok,“ řekl Horner F1TV. „Vypadá to, že se jejich koncept vozu posunul kupředu, a vypadá to, že nejsou příliš daleko.“

„Obzvláště Fernando [Alonso] vypadá velmi konkurenceschopně.“

Alonso se k týmu připojil pro nadcházející sezónu a nahradil Sebastiana Vettela, který se rozhodl odejít z F1 na konci roku 2022. Bude tak závodit po boku Lance Strolla.

Zmíněná vylepšení Aston Martinu pravděpodobně trápit Red Bull nebudou. Red Bull vstupuje do nové sezóny s cílem získat další titul.

„Je velmi těžké říci, jak na tom, kdo bude,“ řekl Horner.

„Ferrari vypadá, že je rychlé, formu Mercedesu je v tuto chvíli těžké odhadnout, skrývají něco? To uvidíme příští týden.“

Red Bull loni vyhrál 17 Velkých cen, z nichž patnáct díky Verstappenovi, který si tak zajistil svůj druhý titul v F1.

Verstappenovi skočily předsezónní testy už v pátek po dopolední části, přičemž Horner zdůraznil, že před novou sezónou je ve skvělé formě.

„Myslím, že posledních pár let je na skvělém místě,“ řekl. „Teď je ve fázi své kariéry, kdy je jeho sebevědomí velmi vysoké.“

„Má tu zkušenost, prostě se do toho dostane. To jste viděli hned v prvním kole od prvního dne testování.“

„Prošel programem, cítil, že to auto musí poznat, jak on chtěl. Takže je v dobré kondici, fyzicky je ve skvělé formě a je nadšený, že sezóna začne.“

Sdílejte na:
Zavřít