Honda posiluje vztah s Oracle Red Bull Racing

Honda posiluje vztah s Oracle Red Bull Racing

Oracle Red Bull Racing, Scuderia AlphaTauri a Honda upevňují stávající partnerství po zbytek sezóny 2022. Plnohodnotná loga japonské společnosti uvidíme opět na monopostech obou týmů – Red Bullu a AlphaTauri.

Oracle Red Bull Racing a Scuderia AlphaTauri budou i nadále používat pohonné jednotky, které jsou vyráběny ve spolupráci s Red Bull Powertrains a Honda Racing Corporation (HRC).

Pro posílení partnerství budou zavedeny tyto nové dohody:
1. Logo Honda bude zobrazeno na vozidlech Oracle Red Bull Racing RB18 a Scuderia Alpha Tauri AT03 od Velké ceny Japonska a dále.
2. Mnohonásobný vítěz, Sergio Pérez, převezme roli ambasadora jezdecké akademie Honda Racing School (HRS). Pérez zahájí svou roli přednáškou pro studenty HRS v listopadu 2022.
3. HRC THANKS DAY se bude konat v neděli 27. listopadu 2022. Zúčastní se Max Verstappen, Sergio Pérez z Oracle Red Bull Racing a Pierre Gasly a Júki Cunoda ze Scuderia AlphaTauri.

„Oracle Red Bull Racing a Honda Racing Corporation dosáhly ve formuli 1 společně velkého úspěchu. S těmito novými dohodami jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat od úspěchu k úspěchu s technickou podporou od HRC, dokud nebude v roce 2026 představena další generace motorů. Jsme přesvědčeni, že tento vztah s HRC nás připraví k dalšímu úspěchu v budoucnosti a děkuji jim za jejich trvalou podporu,“ sdělil Dr. Helmut Marko.

„Honda v průběhu našeho partnerství významně investovala do hybridní technologie. Tím byly zajištěny dodávky konkurenceschopných pohonných jednotek pro oba týmy, za což jsme velmi vděční,“ řekl Christian Horner, šéf týmu Oracle Red Bull Racing.

„Naším společným cílem je pokračovat v dodávání dominantních motorů a dosáhnout v následujících třech letech co největšího úspěchu. Abychom to označili, těšíme se, že přivítáme logo Honda zpět na voze od Suzuky.“

Koji Watanabe, prezident Honda Racing Corporation, sdělil: „Logo HRC na přídi a logo Honda na boku závodních strojů obou týmů představují silné pouto mezi Hondou a skupinou Red Bull. Prostřednictvím technické podpory poskytované HRC bude Honda plně podporovat výzvy, kterým tyto stroje čelí, aby se staly „nejrychlejšími na světě.“

„Jsme velmi potěšeni, že tyto stroje budou představeny na japonské Velké ceně F1, kde je Honda hlavním sponzorem. Prosím podporujte oba týmy skupiny Red Bull, které soutěží s pohonnými jednotkami nabitými technologiemi Honda.“

Sdílejte na:
Zavřít