Hlavní závod F2 v Monze vyhrál Daruvala, cíl vidělo 14 vozů

Hlavní závod F2 v Monze vyhrál Daruvala, cíl vidělo 14 vozů

Nehody, strategické bitvy a nečekenané výsledky. Tak bychom mohli charakterizovat hlavní závod formule 2 v italské Monze. Z prvního vítězství v hlavním závodě se radoval Jehan Daruvala a domácí stáj Prema. Na druhém místě se umístil Frederik Vesti a na třetím Ayumu Iwasa. Enzo Fittipaldi z českého týmu Charouz Racing System dojel jen těsně pod stupni vítězů na bramborové čtvrté pozici.

Poleman Doohan málem neodstartoval do zaváděcího kola a start závodu mu nevyšel rovněž. Australan se propadl až mimo první pětku, následně se střetl se Sargeantem ve Variante della Roggia a závod pro něj, stejně jako pro Američana, skončil.

Nebyl jediný. Do velké kolize se zapletl druhý muž průběžného pořadí Pourchaire, jenž se ocitl v sandwichi mezi Satem a Boschunchem, který nejmladšího vítěze závodu Formule 2 vyslal do bariéry. Na trať musel vyjet safety car.

Na první pozici se dostal Lawson, jenž startoval druhý. Drugovich, který vyrážel ze čtvrtého místa, postoupil na místo druhé a třetí byl Marcus Armstrong.

Pokračování článku:

Zde

 

Sdílejte na:
Zavřít