Helmut Marko naznačil konec Daniela Ricciarda

Helmut Marko naznačil konec Daniela Ricciarda

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, že by Daniela Ricciarda v týmu RB mohl od příštího roku nahradit Liam Lawson, kterého by akcionáři preferovali. Australský pilot se ale nevzdává.


Při Velké ceně Kanady tým RB oznámil, že prodloužil smlouvu s Júkim Cunodou, který svým podpisem stvrdil účast ve formuli 1 i v roce 2025. Ihned se začaly šířit dotazy na to, zda tým prodlouží i s Danielem Ricciardem. Australan totiž zaostává za svým týmovým kolegou o 10 bodů a nedaří se mu mít konzistentní výsledky.

Daniel Ricciardo se do formule 1 vrátil v minulé sezóně, kdy v tehdejší AlphaTauri nahradil Nycka de Vriese. Brzo po návratu si ale zranil ruku a místo něj jezdil Liam Lawson. V posledních měsících se ale spekulovalo, že pokud bude dosahovat dobrých výsledků, postoupí zpět do Red Bullu.

U rudých býků ale znovu podepsal Sergio Pérez a budoucnost Daniela Ricciarda je nejistá. Tým RB připustil, že by upřednostnil ponechat si stávající dvojici, akcionáři sesterského Red Bullu ale chtějí mladšího pilota.

„Akcionáři dali najevo, že se jedná o juniorský tým Red Bullu a my se podle toho musíme chovat. Cílem bylo, aby se o něm v Red Bull uvažovalo při výjimečných výkonech. Místo teď patří Sergiu Pérezovi, takže tento plán už neplatí. Musíme tam brzy dosadit mladého pilota a tím by měl být Liam Lawson,“ prozradil Helmut Marko.

Daniel Ricciardo v Kanadě zajel solidní výkon a skončil na osmém místě. Body získal i ve sprintu v Miami a zdůraznil, že se odmítá vzdát svého snu o návratu do Red Bullu, přestože v něm do konce roku 2026 zůstane Sergio Pérez.

Australan chce, aby se mu v sezóně dařilo a chce dosáhnout svého cíle. „No, chci říct, že Kanada samozřejmě pomohla. Takový výsledek jsem potřeboval. Samozřejmě bych rád u RB zůstal. Když jsem zpátky v rodině Red Bullu, tak se opravdu nevidím nikde jinde. Takže bych zde rád zůstal a pokračoval.“

Místo si chce ale zasloužit. „Chci tu samozřejmě být, protože vím, že sem pořád patřím a že můžu předvádět výkony, jaké jsem předváděl v Kanadě. Je to ale i na mně, musím si být jistý, že dokážu udržovat výkony. Budu ale rád, když zůstanu.“

Sdílejte na:
Zavřít