Hamiltonovi hrozila penalizace, zůstane však druhý

Hamiltonovi hrozila penalizace, zůstane však druhý

Lewis Hamilton byl předvolán před komisaře za dva různé prohřešky z třetí části kvalifikace. Hrozila mu penalizace, nakonec ale vyvázl bez trestu.

Úřadující šampion zahájil letošní sezónu druhým místem na startovním roštu. Jeho týmový kolega Valtteri Bottas získal s náskokem 12 tisícin sekundy první pole position roku.

Kompletní první řada pro Mercedes byla ale v ohrožení – Lewise Hamiltona si dvě hodiny po kvalifikaci předvolali sportovní komisaři. Během třetí části kvalifikace údajně nezpomalil kvůli žlutým vlajkám a ve svém prvním kole překročil limity tratě.

Žluté vlajky zavlály po chybě Hamiltonova týmového kolegy Valtteriho Bottase, který v páté zatáčce vyjel mimo trať. Chyba však nebyla na Hamiltonově straně, se situací se špatně poprali traťoví maršálové.

„Jezdec nám oznámil, že v páté zatáčce projel kolem panelu se zelenou vlajkou,“ stálo v oficiálním prohlášení komisařů.

„Z videozáznamu bylo vidět, že se najednou objevily jak žluté, tak zelené vlajky. Z ohledu na to byl jezdec zproštěn jakéhokoliv obvinění.“

Po kvalifikaci Hamilton prozradil, že žádné žluté vlajky neviděl. Nevšiml si ani žádného štěrku na trati, takže pokračoval dál.

„Projížděl jsem zatáčkou, přidal jsem plyn a říkal jsem si, že Valtteri možná vyjel mimo trať,“ řekl bezprostředně po kvalifikaci Hamilton.

„Díval jsem se, jestli na trati není štěrk nebo pomalu jedoucí auto, ale nikde se nic neobjevilo, tak jsem pokračoval dál.“

Hamilton si svého týmového kolegy všiml až v šesté zatáčce, kdy byl finský závodník dávno mimo trať.

Za druhý incident byl Hamilton potrestán smazáním času, který zajel v úvodních minutách Q3. Na výsledky to ale žádný vliv nemá, jelikož bylo jeho druhé měřené kolo rychlejší.

Sdílejte na:
Zavřít