Mercedes si jede vlastní ligu, konstatuje Bottas

Mercedes si jede vlastní ligu, konstatuje Bottas

Valteri Bottas v první letošní kvalifikaci porazil všechny konkurenty, včetně Lewise Hamiltona, a zbytku pole ujel o půl vteřiny.

Mercedes potvrdil svoji dominanci v tomto roce velmi dobrými kvalifikačními časy. Valtteri Bottas porazil v poslední části kvalifikace svého týmového kolegu Lewise Hamiltona malým rozdílem o 12 tisícin. Větší rozdíl byl až na třetím místě, kde Max Verstappen ztratil půl vteřiny na finského pilota.

Cítím se opravdu skvěle,“ pochvaluje si Bottas.

Dlouho se připravujete, tlačíte na limit auta a vyhrajete, tento pocit po kvalifikaci mi velmi chyběl, je to něco neuvěřitelného.

Tým odvedl fantastickou práci, vypadá to, jako kdyby jsme jezdili ve vlastní lize. Z první kvalifikace jsem ohromen, chci tímto poděkovat týmu a všem továrnám.

Do zítřejšího závodu jsem plný očekávání a věřím si na dobré umístění.“

 

Hamilton je z formy týmu také velmi překvapený.

Rozhodně jsme neočekávali, že budeme mít až tak velký náskok,“ říká Hamilton.

Je to však ukázka skvělé práce, kterou všichni v továrně stále odvádějí. Valtteri zajel vynikající výsledek. Nevím co na to říct, jsem velmi překvapený.

Myslím, že každoročně ukazujeme, že jsme nejlepší. Je to převážne proto, že jsme otevřeni novým nápadům a učíme se jeden od druhého.“

Na svůj výsledek kvalifikace zareagoval slovy: „Monopost byl naprosto skvělý, ale nedokázal jsem zkompletovat celé kolo. Pro příště se to pokusím vylepšit.“

 

Zdroje článku:

www.motorsport.com
Sdílejte na:
Zavřít