Hamiltona nezastavila ani penalizace a vyhrál v Brazílii

Na brazilském Interlagosu byl nejrychlejší v cíli Lewis Hamilton, druhý se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Valtteri Bottas. Závod byla jedna velká strategická bitva mezi Mercedesem a Red Bullem.

Jediná změna před startem závodu byla, že Kimi Räikkönen odstartoval z boxů, protože vyměnil zadní křídlo jiné specifikace.

Start se povedl Maxovi Verstappenovi a dostal se do vedení. Naopak noční můru měl Lando Norris, který se dokázal dostat po startu před Carlose Sainze, bohužel pro Brita došlo ke kontaktu, McLaren dostal defekt a propadl se na poslední pozici.

Valtteri Bottas nedokázal udržet ani druhé místo, protože v zatáčce číslo 4 byl mimo trať a propadl se až na třetí pozici.

Pořadí po prvním kole: Verstappen, Pérez, Bottas, Leclerc, Sainz, Hamilton.

Lewis Hamilton dokázal během čtyř kol se dostat z 10. místa na čtvrtou pozici. Hned na to Valtteri Bottas pustil před sebe svého týmového kolegu a Brit začal stíhat vedoucí Red Bull.

V 6. kole byl aktivován safety car kvůli úlomkům na trati, konkrétně kvůli kolizi Júkoho Cunody a Lance Strolla v první zatáčce. Následně dostal Japonec penalizaci v podobě 5 sekund za způsobení kolize.

Kvůli úlomkům na trati projížděl safety car s jezdci boxy a pořadí bylo: Verstappen, Pérez, Hamilton, Bottas, Leclerc, Sainz.

Na konci 9. kola zajel dop boxů safety car. Restart si pohlídal Max Verstappen.

Virtuální safety car – Mick Schumacher měl kontakt s Kimim Räikkönenem v první zatáčce a poškodil si přední křídlo. Za to dostal Němec penalizaci v podobě 10 sekund. Po ukončení VSC ve 14. kole začal Lewis Hamilton okamžitě dělat tlak na Sergia Péreze.

V 18. kole se dokázal Lewis Hamilton dostat před Mexičana v první zatáčce, nicméně na rovince se Sergio Pérez vrátil na druhou pozici. O kolo později se Brit definitivně dostal před Sergia Péreze.

V 27. kole se ukázal u mechaniků Lewis Hamilton Brit nasadil tvrdou sadu a vrátil se na šestou.

O kolo později zareagoval Max Verstappen, obul taky nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na třetí místo před Lewise Hamiltona.

Ve 29. kole byl u mechaniků Sergio Pérez, nasadil bílou sadu a propadl se na pátou pozici. O kolo později aktivován opět virtuální safety car kvůli úlomkům na trati. Toho využil Valtteri Bottas, obul bílé pneumatiky a vrátil se před Sergia Péreze. VSC byl následně ukončen a začal boj o první místo mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem.

Na konci 40. kole byl znova v boxech Max Verstappen, opět bílá sada pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici.

O kolo později zareagoval Valtteri Bottas, nejtvrdší sada pneumatik a vrátil se na pátou pozici. Ve 43. kole byl u mechaniků Sergio Pérez, znovu bíla sada pneumatik a vrátil se na pátou pozici.

Až na konci 43. kola byl v boxech Lewis Hamilton, nasadil bílou sadu a vrátil se na druhou pozici za Maxe Verstappena. Brit si stěžoval, že nechtěl bílou sadu pneumatik! A jeho týmový kolega oznámil, že zahodili jasné první a druhé místo. Strategická bitva se rozhořela.

Ve 48. kole zaútočil Lewis Hamilton na Maxe Verstappena, nicméně holandský pilot se dokázal ubránit, oba byli mimo trať.

Mezitím Lance Stroll odstoupil ze závodu kvůli technickým problémům. V 51. kole odstoupil také Daniel Ricciardo.

V 59. kole se do třetice podařilo Lewisovi Hamiltonovi předjet Maxe Verstappena a dostal se do vedení v závodě!

Max Verstappen dostal černo-bílou vlajku za moc velké manévrování na rovince, kdy se snažil udržet za sebou Lewise Hamiltona.

V 70. kole se ukázal v boxech Sergio Pérez, obul nejměkčí sadu pneumatik, aby zajel nejrychlejší kolo závodu a sebral bod za nejrychlejší kolo Lewisovi Hamiltonovi, což se mu podařilo.

Rozdíl mezi Verstappenem a Hamiltonem v šampionátu jezdců je 14 bodů.