Hamilton upřímně zhodnotil svůj výkon v Kanadě

Hamilton upřímně zhodnotil svůj výkon v Kanadě

Lewis Hamilton lituje, že se jeho tempo z tréninků neproměnilo do lepšího výsledku v závodu. Přesto ale může být spokojený, protože čtvrté místo je pro Brita doposud nejlepším výsledkem v této sezóně.

V prvních fázích závodu nemohl Lewis Hamilton předjet Fernanda Alonsa kvůli nepříznivým podmínkám. Brit se však dokázal během zastávky v boxech před Španěla dostat a poté využil kolizi mezi Georgem Russellem a Oscarem Piastrim. Nicméně Russell dokázal díky měkčím pneumatikám Hamiltona opět předjet a získal tak první letošní vítězství pro Mercedes.

Na otázku, jak by zhodnotil svůj výkon, Hamilton odpověděl: „V podstatě nic moc. Prostě jsem předvedl opravdu špatný výkon.“

Včera se do toho promítly i jiné věci, ale většinou to byly moje chyby, a dnes to byl jeden z nejhorších závodů, které jsem odjel. Kdybych se kvalifikoval lépe, byl bych v mnohem lepší pozici, takže to je, jak to je. Myslím, že tento víkend bylo auto schopné vyhrát,“ přiznal Hamilton.

Brita ale povzbudila konkurenceschopnost Mercedesu.

Pozitivní je, že vylepšení začínají fungovat. Velký dík týmu za pokrok na autě, protože se z něj stává konkurenceschopný monopost. To je do další části sezony opravdu pozitivní. Určitě nás čekají další vylepšení, takže to bude těsný souboj, a pokud budeme mít i trochu štěstí, tak v určité fázi můžeme i vyhrávat,“ uzavírá Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít