Hamilton se bál dalšího defektu před cílem

Hamilton se bál dalšího defektu před cílem

Lewis Hamilton se cítil „mírně nervózní,“ aby se v závěru VC Belgie nezopakoval scénář ze Silverstonu, kde se před cílem musel potýkat s defektem.

Hamilton si v nedělním závodu na okruhu Spa-Francorchamps dojel pro páté vítězství sezóny a navýšil svůj náskok v poháru jezdců na 47 bodů.

Pilot Mercedesu absolvoval svůj jediný pitstop během 11. kola, když byl na trati safety car. Na tvrdých pneumatikách tak musel odjet zbývajících 33 kol.

Hamilton před koncem závodu několikrát probrzdil a obával se, aby na pneumatikách dojel do cíle, jelikož cítil vibrace. Šestinásobný mistr světa se bál, aby se neopakoval scénář z britského Silverstonu.

„Nebyl to nejjednodušší závod, bylo tam několik momentů,“ řekl Hamilton.

„Probrzdil jsem v páté zatáčce a začal cítit mírné vibrace. Pak jsem ještě probrzdil v zatáčce poslední. Teploty pak začaly pomalu klesat. Nezáleží, jak moc na to tlačíte, myslím, že když začínáte ztrácet gumu, začínáte ztrácet teplotu v pneumatikách.

„Trochu jsem s tím bojoval, ale bylo to v pohodě. Byl jsem trochu nervózní, že by se s pravou přední pneumatikou mohl zopakovat scénář ze Silverstonu, takže jsem na to dával pozor.

Vypadá to, že gumy tam bylo ještě dost, takže to možná bylo dobré.“

 

Sdílejte na:
Zavřít