Hamilton prodlouží s Mercedesem o dalších 5 let

Hamilton prodlouží s Mercedesem o dalších 5 let

Britský závodník je se Stříbrnými šípy od sezóny 2013. Od té doby získal šest titulů. Přesto, že letos není W13 špičkovým vozem a zpravidla za Red Bullem a Ferrari zaostávají, tak Hamilton neztrácí motivaci a neláme nad týmem hůl.

Když tehdy Mercedes oznámil příchod Lewise Hamiltona, tak si všichni ťukali na hlavu, protože byli přesvědčeni, že Brit udělal chybu. Od návratu v roce 2010 se totiž stáj relativně trápila. V sezóně 2013 ještě patřili spíše k lepšímu středu pole, avšak o rok později přišel zlom a spanilá jízda za tituly. V posledních osmi letech nenašli mezi konstruktéry přemožitele, Hamilton byl poražen v roce 2016 týmovým kolegou Nicem Rosbergem a vloni Maxem Vestappenem.

Jenže v tomto ročníku Mercedes netrefil koncept podle nových pravidel a jejich jezdci se zejména na začátku sezony dost prali. Na stupínku nejvyšším zatím nestál Hamilton ani George Russell. Přesto se nyní objevila informace, že by měl u stáje z Brackley.

„Postupem času jsme spolu vyrostli. Jsme zcela transparentní, také mluvíme o budoucnosti. Lewis bude prvním, kdo řekne ‚Už to nechci dělat, nemám reakce nebo už mě to nebaví a je tu další rostoucí generace, která je silná!,“ přiblížil šéf stáje Toto Wolff další Hamiltonovy kroky pro britskou televizní stanici Channel 4 během Velké ceny Singapuru. „Takže nemám pochyby o tom, zda  se dohodneme na prodloužení kontraktu – což se stane -, o kterém mluvíme zcela otevřeně ‚Co přinese budoucnost?‘ Výhodou je, že spolu mluvíme hodně. Minulý víkend jsme si sedli a on řekl ‚Podívej, mám to v sobě na dalších pět let. Jak to vidíš?'“

10 let u jednoho týmu – z nuly hrdinou

Přestup, který se jevil jako naprosto šílený, se vyplatil. Mercedes se stal nejdominantnějším týmem v historii. Ovšem Hamiltonovu temperamentní povahu je velmi obtížné zkrotit. Pomohl Niki Lauda.

„Lewis a já jsme spolu už 10 let. Svým způsobem to byli alfa samci v jiné situaci, kteří byli do toho zapojeni spolu s Nikim (Lauda, bývalý nevýkonný předseda v Mercedesu) a mnoha velmi silnými muži a ženami v týmu. Trvalo několik let, než se to synchronizovalo, a bylo důležité zbavit se vlastního ega. To, co vidím u ostatních šéfů týmů a obchodních ředitelů, je zkoušení hrát silovou hru -‚Jsem šéf stáje a ty budeš dělat, co ti řeknu. S Lewisem to bylo vždycky upřímné. Řekl bych, že jsme přátelé, ale záleží nám na tom. Záleží mi na něm a jemu záleží na týmu, což můžete mnohokrát vidět. Občas se probudí lev a slyšíte naštvané zprávy. To je ale naprosto normální u závodního jezdce. On je tím, který poté co to slyší, se omluví, protože má velké srdce,“ uzavřel Rakušan.

Sedminásobný mistr světa je momentálně po Fernandu Alonsovi druhým nejstarším pilotem na startovním roštu. Kromě nejdominantnějšího týmu se zapsali do historie také jako nejdéle trvající spolupráce. Pokud dojde k podpisu pětileté smlouvy, pak by to bylo 15 let. Na druhém místě v této statistice je Michael Schumacher, který reprezentoval barvy Ferrari 11 sezón.

Sdílejte na:
Zavřít