Hamilton předstíral nemoc, aby se vyhnul testování

Hamilton předstíral nemoc, aby se vyhnul testování

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton přiznal, že v minulosti předstíral nemoc, aby se během svého působení u Mercedesu vyhnul testování a povinnostem s ním spojených.

Testování po sezóně a před sezónou nikdy nepatřilo k oblíbeným činnostem jezdců, Sergio Pérez ho dokonce nedávno označil za osinu v zadku. Lewis Hamilton je zjevně podobného názoru, když prozradil, že použil starý trik předstírání nemoci, aby se ho nemusel účastnit.

Toto odhalení vyšlo najevo během hodnocení konce sezóny na oficiálním kanálu Mercedesu na YouTube, kde se k Hamiltonovi připojili šéf týmu Toto Wolff a rezervní jezdec Mick Schumacher, kteří promluvili k zaplněné místnosti v sídle týmu v Brackley.

Absenci George Russella komentoval Wolff a prozradil, že Brit bojoval s nemocí. Přesto právě Hamiltonova následná reakce odhalila, kam až je osmatřicetiletý jezdec ochoten zajít, aby se testování vyhnul. „George je opravdu nemocný, není to nemoc, kterou si vytáhl z rukávu,“ řekl Wolff.

„To by mě zajímalo,“ reagoval Hamilton. „V minulosti jsem to udělal, abych vynechal testovací dny, protože je obecně nemám rád. Takže včera, když jsem se dozvěděl, že je nemocný (George – pozn. red.), jsem si říkal á, on mě překonal, dostal se na jinou úroveň!“

Předsezónní testování se uskuteční mezi 21. a 23. únorem příštího roku, tedy týden před úvodním závodem v Bahrajnu, kdy se opět vystupňuje nadšení ze zhasnutí červených světel. Hamilton bude samozřejmě přítomen, protože hvězda Mercedesu doufá, že Stříbrné šípy mohou po neúspěšné sezóně 2023 začít bojovat s Red Bullem.

Sdílejte na:
Zavřít