Hamilton: Před závodem tým dvě zastávky vylučoval

Hamilton: Před závodem tým dvě zastávky vylučoval

Pilot Mercedesu senzačně vyhrál na Hungaroringu, když ho tým nechal přezout na žlutou směs pneumatik, která mu poskytla rozhodující výhodu nad Verstappenem.

Ještě dopoledne před začátkem Velké ceny Maďarska Mercedes vylučoval možnost dvouzastávkové strategie, tvrdí Lewis Hamilton, jenž se právě díky druhé návštěvě mechaniků v neděli na Hungaroringu nakonec radoval z triumfu.

Lídr šampionátu celý závod stíhal vedoucího Maxe Verstappena, oba přitom při pitstopu přezuli na tvrdou směs. Mercedes však usoudil, že jeho pilot bude mít lepší šanci zaútočit, povolá-li jej do boxů pro střední obutí. Ačkoliv Hamilton protestoval a rozhodnutím si jistý nebyl, nakonec se volba ukázala jako správná. Brit v 67. kole svého soupeře dojel a díky DRS a rozdílu stáří i tvrdosti směsí snadno překonal.

„Bude to zajímavé, znovu si o té dvouzastávkové strategii popovídat, protože dnes dopoledne jsme se o strategii bavili a oni mi řekli, že na dvě zastávky se nepojede,“ řekl v cíli Hamilton. „A i když mi tu druhou zastávku oznámili, říkal jsem si, ‚sakra, to teda nevím, jak tohle vyjde‘.

Připadalo mi to jako velký risk a v tu chvíli jsem si myslel, že mám (na tvrdých pneumatikách) proti Maxovi výkonnostní převahu. Nevím, jestli se držel zpátky, ale já měl pocit, že se k několika pokusům o předjetí dostanu. V určité chvíli ale pneumatiky odpadnou, takže jsem nevěděl, kolik pokusů to bude. Vážně nechápu, jak mi ty střední gumy mohly na konci takhle fungovat.

Řekl bych, že to byl zkrátka kolektivně odvážný, riskantní strategický tah, nakonec jsme prostě zvládli svoji práci. Musel jsem zajíždět ty časy, abych smazal ten náskok, který na mě měl. Myslím, že dohromady jako tým jsme odvedli výjimečnou práci.“

Sdílejte na:
Zavřít