Hamilton potrestán, prvního pódia se dočkal i Sainz

Hamilton potrestán, prvního pódia se dočkal i Sainz

Sportovní komisaři prohlásili šestinásobného šampiona za viníka kolize s Alexanderem Albonem. Na třetí místo se tak dostal Carlos Sainz.

Lewis Hamilton klesne na sedmé místo výsledků Velké ceny Brazílie, sportovní komisaři jej totiž uznali vinným za kolizi s Alexanderem Albonem v předposledním kole závodu.

Šestinásobný šampion během safety caru, který na dráhu vyjel po vzájemné kolizi pilotů Ferrari Sebastiana Vettela a Charlese Leclerca, přezul na čerstvou sadu měkkých pneumatik. Se zelenou vlajkou okamžitě překonal v té době třetího Pierra Gaslyho a začal tlačit také na Albona.

Svoji snahu však v zatáčce Bico de Pato přehnal a Albona trefil. Sportovní komisaři posoudili, že vina byla převážně na jeho straně a rozhodli se jej potrestat přičtením 5 sekund k výslednému času.

Na třetí místo se tak poprvé v kariéře dostal Carlos Sainz. Jelikož ale komisaři o trestu rozhodli až po závodě, přišel Španěl o možnost být na stupních vítězů fyzicky přítomen.

Posunu se dočkali také piloti Alfy Romeo Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi a Daniel Ricciardo z Renaultu, kteří poskočili na čtvrté, páté a šesté místo.

Alex Albon ke kolizi, která jej připravila o první pódium ve F1 a srazila jej na konečné 14. místo, řekl: “To je v pohodě. Samozřejmě to neudělal schválně. Nejsem na Lewise naštvaný. Tohle se prostě stává. Samozřejmě jsem to pódium chtěl a cítil jsem, že si ho dneska zasloužíme, ale… Tak to prostě je. Jsem trochu naštvaný, ale takové je závodění.”

Sdílejte na:
Zavřít