Hamilton: Pokud Red Bull v Suzuce nevyhraje, něco se děje

Hamilton: Pokud Red Bull v Suzuce nevyhraje, něco se děje

Lewis Hamilton očekává, že Red Bull v Japonsku naváže na svoji dominanci. Pokud se tak nestane, naznačuje to, že něco není v pořádku. On sám ale nedoufá, že Mercedes podá výkon, jako v Singapuru.

V Singapuru Red Bull trpěl záhadným nedostatkem výkonu, což vedlo k tomu, že v kvalifikaci se Max Verstappen i Sergio Pérez nedostali do Q3. Sergio Pérez řekl, že Suzuka by měla být jeden z nejlepších okruhů pro vůz RB19, který je velmi silným vozem v zatáčkách vyžadující vysokou rychlost, přítlak a rychlou změnu směru.

Lewis Hamilton přidal chválu na současný vůz Red Bullu a myslí si, že v Japonsku by jejich vůz měl mít náskok třiceti sekund před ostatními týmy. „Myslím si, že pokud nebudou mít náskok třiceti sekund, jak to bylo v minulosti, tak se něco děje. Jak říkal Checo (Sergio Pérez – pozn. red.), v Singapuru byl náročný víkend, ale tady v Japonsku by jejich vůz měl být fenomenální. Jsou fenomenální po celou sezónu. Ovládli skoro každý okruh.“

„Bude skvělé sledovat ten vůz obecně. Normálně sem přijedete a je krásné sledovat kola, která jedou. Celý tým a piloti odvádějí úžasnou práci s balíčkem, který mají. Bude zajímavé sledovat, jak bude víkend probíhat. Doufám, že se jim přiblížíme, a doufám, že nebudou tak rychlí, že nebudou mít náskok třiceti sekund,“ dodal.

Když se Lewis Hamilton zamyslel nad tempem Mercedesu na okruhu Marina Bay, usoudil, že Mercedes nebyl příliš daleko před závodním tempem Ferrari a McLarenu Landa Norrise, ale dodal, že neočekává, že se to v Japonsku bude opakovat. Loni se britský pilot v Japonsku umístil na páté pozici.

„Nevím, jestli je to opravdu tak, že Mercedes měl nejlepší závodní tempo. Carlosovi (Sainzovi – pozn. red.) se dařilo v čele závodu. Řekl bych, že vpředu jsme byli všichni relativně blízko. Ale byl to skvělý závod, už jen to, že jsme si byli tak blízko. Myslím, že tento víkend nepředpokládám, že bychom podali takový výkon jako v minulém závodě. Pracujeme tvrdě, abychom se i nadále snažili posouvat hranice, které máme. Doufám, že tento víkend nebudeme příliš daleko.“

Sdílejte na:
Zavřít