Hamilton patří mezi top 5 pilotů historie, říká Grosjean

Hamilton patří mezi top 5 pilotů historie, říká Grosjean

Podle Romaina Grosjeana si Lewis Hamilton zaslouží být zařazen mezi nejlepších pět jezdců v historii Formule 1.

Francouzský pilot ve službách Haasu se potkal ze svých deseti umístění na stupních vítězů třikrát s Lewisem Hamiltonem. Britskému jezdci se v letošní sezóně velmi dařilo – získal svůj šestý titul mistra světa a vyhrál celkově za svoji kariéru 84 závodů. Už příští rok může překonat legendárního Michaela Schumachera, který získal sedm mistrovských titulů a vyhrál celkově 91 závodů.

Ke konci letošní sezóny se mezi fanoušky začalo řešit, kam by se měl vlastně Lewis Hamilton zařadit. Podle Romaina Grosjeana si britský pilot zaslouží být mezi nejlepšími jezdci, kteří ve Formuli 1 závodili.

Myslím, že Lewis Hamilton odvádí neuvěřitelnou práci stejně jako Mercedes. Nemůžete být mistr světa pokud nemáte dobré auto. (Lewis Hamilton a Mercedes – pozn. red.) je dobrá kombinace. Určitě je mezi pěti nejlepšími piloty historie,“ řekl Romain Grosjean.

„Je velice těžké porovnávat jezdce, je jich tam tolik. Máte tady Juana Manuela Fangia, Michaela Schumachera, Ayrtona Sennu, Lewise Hamiltona, Jima Clarka… je jich hrozně moc, a to je ten problém. Je velice těžké říci, kdo bude v první pětce jezdců. Ale Hamilton odvádí neuvěřitelnou práci,“ dodal francouzský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít