Hamilton mě připravil o možné vítězství, zlobí se Albon

Hamilton mě připravil o možné vítězství, zlobí se Albon

Red Bull zažil na svém domácím okruhu velké zklamání, když ani jeden z jezdců neviděl šachovnicovou vlajku. Verstappena vyřadila technika a Albona kolize.

Alexander Albon se většinu závodu držel na třetím místě za oběma Mercedesy. V zavěru závodu však došlo ke kolizi mezi Lewisem Hamiltonem, na starých tvrdých pneumatikách, a Albonem, který nazul měkčí sadu. Ke střetu došlo ve výjezdu ze čtvrté zatáčky, když se Albon snažil dostat přes Hamiltona. Albon skončil v kačírku a na konci závodu odstoupil kvůli defektu pneumatiky. Hamilton za tento incident obdržel pětisekundovou penalizaci.

Nebylo to však poprvé, kdy se něco takového mezi Albonem a Hamiltonem stalo. K podobnému scénáři došlo i minulý rok v Brazílii, kdy Hamilton za podobný incident obdržel taktéž penalizaci.

Albon proto věří, že kdyby nebylo tohoto střetu, tak by mohl pomýšlet na vítězství.

Jsem pořád trochu naštvaný, proto si musím dávat pozor co říkám,“ prohlásil Albon.

Opravdu jsem se cítil, jako kdybychom ten závod mohli vyhrát. Samozřejmě, že Mercedes měl dnes skvělé tempo, ale kluci odvedli skvělou práci se strategií.“

Brazílie byla podle Albon více závodním incidentem, než dnešní závod.

Mám pocit, že Brazílie byla více 50:50, tady jsem už měl pocit, že jsem před Lewisem a soustředil jsem se na Bottase. Poté přišel ten kontakt.

Dal jsem mu veškerý prostor co jsem mohl, ale on asi do mě chtěl najet nebo nevím,“ dodává zklamaný Albon.

Maxe Verstappena  zdradila technika, kvůli které musel odstoupit.

Zdroje článku:

www.motorsport.com
Sdílejte na:
Zavřít