Hamilton má osud ve vlastních rukou, říká Wolff

Hamilton má osud ve vlastních rukou, říká Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff poznamenal, že jen Lewis Hamilton ví, jaké budou jeho další kroky ve formuli 1. Jestli rekordní 8. titul, nebo možnost rozšířit jiné aktivity na poli působnosti.

Britský pilot podepsal před týdnem roční kontrakt, který mu umožní se stát nejúspěšnějším pilotem v historii, co se týče titulů a vítězství v závodech.

Na sedačku u Mercedesu si již dlouhou dobu brousí zuby George Russell, který by právě na konci tohoto roku mohl získat sedačku, kdyby Hamilton kontrakt neprodloužil.

Toto Wolff tvrdí, že kdyby chtěl Hamilton kontrakt na konci roku prodloužit, tak mu v tom bránit nebude.

Myslím, že toto je čistě Lewisovo rozhodnutí,“ řekl Wolff na téma, jestli Hamilton na konci roku ukončí kariéru.

Pokud si závodění stále užívá, tak si myslím, že bude chtít i nadále pokračovat. Každým rokem se vyvíjí z psychické i fyzické stránky, takže si myslím, že ještě na limit nenarazil.

Ale nakonec je to rozhodnutí jenom na Lewisovi.“

Wolff si také uvědomuje, že na stole zbývají další dva kontrakty. A to Valteri Bottas a George Russell. Mercedes se tak bude muset připravit na případný odchod Hamiltona.

Jedná se o důležité smlouvy, hlavně co se týče roku 2022 a nových pravidel. Musíme vymyslet, jak implementovat alternativní model bez Lewise.

Respektujeme, že sportovec jako člověk má určitou životnost. Proto se snažíme optimalizovat výsledky, zatímco je aktivní,“ dodává Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít