Hamilton: Konkurence příliš neprozradila

Hamilton: Konkurence příliš neprozradila

Britský závodník týmu McLaren připustil, že ani po prvních pátečních trénincích na okruhu v Bahrajnu toho mechanici jeho stáje o konkurenčních monopostech příliš neví.

Je velmi nepravděpodobné, že se bude opakovat loňská situace, kdy měli jasnou převahu vozy Brawnu, která senásledně přemítala i ve Velkých cenách, kde britská stáj nakonec dominovala a vyhrála oba šampionáty Formule 1.

Prvnímu měřenému tréninku na okruhu v bahrajnském Sakhiru dominoval Němec Adrian Sutil s vozem Force India. Ten za sebou nechal i favority jako Ferrari, McLaren, nebo Mercedes. Ani Robert Kubica ale nezakončil první testovací den špatně, umístil se jako třetí a výrazně tak překonal Rusa Vitaly Petrova, stájového kolegu ze stáje Renault.

Ve druhé páteční jízdě ovšem bylo vše jinak. Jediné co se nezměnilo, je národnost prvního pilota obou pátečních tréninků. Ve druhé jízdě v Bahrajnu totiž dominoval německý závodník Nico Rosberg s vozem Mercedes. Druhé místo obsadil Lewis Hamilton a třetí skončil sedminásobný šampión Michael Schumacher.

Britský závodník Lewis Hamilton sice připouští, že pro McLaren to byl jednoznačně skvělý a povedený den, ovšem ani dnes, po prvních testovacích jízdách v Bahrajnu nikdo neví, jak na tom vlastně konkurence je.

Po prvním dnu na tom rozhodně nejsme špatně,“ řekl Hamilton v rozhovoru po druhém pátečním tréninku. Ani dnes ovšem nemůžeme říci, jak na tom jsme v porovnání s konkurencí, protože spousta věcí zůstává i nadále otázkou. Pravou kvalitu jednotlivých týmů nám ukáže až kvalifikace a samotný závod,“ věří Brit.

Sdílejte na:
Zavřít