Hamilton doufá, že Red Bull „nevyplivne“ Albona

Hamilton doufá, že Red Bull „nevyplivne“ Albona

Jezdec Mercedesu Lewis Hamilton doufá, že Red Bull „nevyplivne“ Alexe Albona, který má podle něj před sebou „zářnou budoucnost“ ve Formuli 1.

Albon letos přestoupil z Formule 2 do sedačky Toro Rosso – poté, co původně podepsal dohodu s Nissanem Formule E. Poté po letní přestávce nahradil Pierra Gaslyho v Red Bullu.

Hamilton byl v úvodní části VC Mexika za Albonem, který poté zajel do boxů, jelikož měl naplánovanou dvou zastávkovou strategii, zatímco Hamilton měl naplánovanou jedno zastávkovou.

Poté, co poprvé poprvé závodil v těsné blízkosti nováčka, Hamilton řekl, že na něj udělalo dojem, jak dobře si Albon vede ve svém debutovém roce, zejména proti Maxu Verstappenovi, který byl „postaven na podstavec.“

„Jel opravdu dobře, nedělal žádné nebo málo chyb,“ řekl směrem k Albonovi.

„Myslím, že tento rok byl … Je to skutečná výzva jet proti jezdci, o kterém tolik lidí tolik mluvilo a kterého postavili na podstavec (Verstappen).

A přijít tak mladý a se všemi obtížemi, které měl i ve svém životě – jeho životní příběh je docela zajímavý – proti všem protivenstvím.“

„Bylo to docela v pohodě, jen jsem chvíli seděl a díval se. Zajížděl do boxů velmi brzy, nejsem si úplně jistý proč, ale zřejmě pak přešli na strategii dvou zastávek a poté jsem ho opravdu neviděl. Ale má před sebou světlou budoucnost.

Doufám, že mu Red Bull během let poskytne podporu. Je to velmi, velmi důležité, protože často vyplivují řidiče docela rychle, pokud ne vždy dělají práci.

Doufám, že jsou na hodní.“

Sdílejte na:
Zavřít