Hamilton dostal trest tří míst, ale odstartuje čtvrtý – jak to?

Hamilton dostal trest tří míst, ale odstartuje čtvrtý – jak to?

Lewis Hamilton dnes skončil v kvalifikaci na druhém místě, ale dostal trest v podobě tří pozic na startovním roštu za incident s Kimim Räikkönenem. Přesto do zítřejšího závodu odstartuje jako čtvrtý. Jak je to možné?

Ještě, než svůj trest dostal Lewis Hamilton, byl Kevin Magnussen potrestán pěti místy na startovním roštu za výměnu převodovky. Hamiltonův trest přišel až po kvalifikaci, v pořadí byl udělen jako druhý.

Kevin Magnussen zajel na konci třetí části kvalifikace impozantní kolo, které ho dostalo na pátou příčku. Po kvalifikaci byl k jeho pátému místu přičten trest pěti míst. Představte si seznam očíslovaný od 1 do 11. Před udělením trestů je zaplněno prvních 10 kolonek piloty dle jejich výsledku v Q3. Kolonka s číslem 11 je prázdná. Kevin Magnussen byl z pátého místa vyjmut a posunut o pět pilotů dozadu. Pozice všech pěti pilotů však zůstává nepozměněna.

V tuhle chvíli jsou vyplněny kolonky od 1 do 4 a od 6 do 11. Číslo 5 je prázdné. Kevin Magnussen je zařazen k číslu 11. Lewis Hamilton, který skončil druhý, byl odsunut o tři místa vzad. Tímto krokem po sobě zanechal prázdnou kolonku označenou číslicí 2 a vyplnil prázdnou kolonku s číslicí 5.

Nyní je potřeba odstranit volné kolonky, tedy kolonku označenou dvojkou. Lewis Hamilton, který byl v kolonce číslo 5, je automaticky posunut o kolonku výše, stejně jako všichni ostatní piloti ve startovním poli.

Pokud si stále nedokážete danou situaci představit (v takovém případě se vám vůbec nedivím), podívejte se na tohle krátké video od portálu WTF1.

So Hamilton will start P4 after getting a three-place grid penalty from P2 🤔 Here’s how it works…

Zveřejnil(a) WTF1 dne Sobota 29. června 2019

Sdílejte na:
Zavřít