Hamilton by před důchodem v F1 zvážil placené volno

Hamilton by před důchodem v F1 zvážil placené volno

Lewis Hamilton připustil, že by bylo pravděpodobně lepší vzít si placené volno a zvážit své možnosti, než se rozhodne ve formuli 1 skončit úplně. Devětatřicetiletý jezdec má na svém kontě sedm mistrovských titulů, v osmý titul doufá už přes dva roky.

Lewis Hamilton je jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii F1. Brit se vyrovnal Michaelu Schumacherovi v počtu sedmi mistrovských titulů a překonal také rekordy v počtu vítězství a pole position. Hamilton byl blízko k získání osmého titulu mistra světa v roce 2021, když tehdejší ředitel závodu FIA Michael Masi v posledním kole v Abú Zabí porušil pravidla pro restart závodu během pozdního safety caru a umožnil Maxu Verstappenovi z Red Bullu, aby se dostal do čela a získal tehdy svůj první titul.

Na pozadí potíží Mercedesu v rámci stávajících předpisů se Hamiltonovi nedaří vyzvat Verstappena a od prosince 2021 nepřidal ke svým 103 vítězstvím žádné další. Mercedes loni v srpnu oznámil, že Hamilton i George Russell prodloužili smlouvu o dva roky a zůstanou jezdci týmu až do konce roku 2025.

Hamilton sice připustil, že po neúspěchu v roce 2021 uvažoval o odchodu, ale popřel, že by dosažení osmého titulu bylo hnacím motorem k prodloužení smlouvy v F1. „Nikdy jsem neřekl, že osmý titul bude konečnou stanicí,“ řekl Brit pro formuli 1. „Ale nevím, co bude následovat po formuli 1. Nemám nutně pocit, že bych v ní chtěl zůstat aktivní, ale nikdy neříkej nikdy. Ale nedokážu si představit, že bych už neřídil a pořád byl někde v boxu. Jen bych si říkal, že jsem u toho mohl ještě rok zůstat. Takže by asi bylo lepší vzít si placenou dovolenou a pak zjistit, jestli se chci vrátit.“

Hamiltonův bývalý soupeř v boji o titul Sebastian Vettel odešel z F1 na konci roku 2022, ale vsází se na to, že čtyřnásobný mistr světa plánuje dramatický návrat v budoucnu. Možnost, že by Němec zopakoval to, co se povedlo Fernandu Alonsovi, Hamilton nevylučuje a přiznává, že by ho nešokovalo, kdyby se Vettel rozhodl vrátit. „Nepřekvapilo by mě to, protože u vysloužilých jezdců je to teď vidět častěji. Fernando se vrátil, Michael Schumacher také,“ dodal jezdec.

„Viděl jsem to i u sportovců z jiných sportů a s několika jsem o tom mluvil. Říkali mi, že přijdete o něco, co jste dělali celý život, najednou je to pryč. Dovedu si představit, že je to neuvěřitelná propast, do které se dá spadnout.“

Hamilton se spolu s týmovým kolegou Georgem Russellem a šéfem týmu Toto Wolffem zúčastní 14. února na Silverstonu představení svého monopostu pro rok 2024. Na prosincovém galavečeru FIA Hamilton prohlásil, že byl nadšený při pohledu na vůz týmu W15, který se vyvíjel v aerodynamickém tunelu pro příští sezónu.

Sdílejte na:
Zavřít