Hamilton: Bude mi ctí vrátit Mercedes na vrchol

Hamilton: Bude mi ctí vrátit Mercedes na vrchol

Lewis Hamilton před svým přestupem do Ferrari prohlásil, že by pro něj bylo největší ctí zakončit svou poslední sezónu s Mercedesem tím, že mu pomůže vrátit se do čela formule 1.

Před dvěma týdny Lewis Hamilton způsobil šok všem v paddocku formule 1, když bylo oznámeno, že letošní šampionát bude jeho dvanáctým a posledním ve spojitosti s Mercedesem. Místo toho se rozhodl po roce odstoupit od své dvouleté smlouvy a uzavřít víceletou smlouvu s Ferrari.

Prozatím zůstává pro jezdce Mercedesu vše při starém. Sedminásobný mistr světa byl přítomen na okruhu Silverstone, kde byl představen zcela nový vůz W15, a poté se svým týmovým kolegou Georgem Russellem plnili sponzorské závazky a natáčeli přímo na trati.

Na mokrém a podmáčeném okruhu Silverstone to Hamiltonovi nijak neubralo na náladě a Brit prohlásil, že touží po úspěchu víc než kdykoli předtím. „Cítím se nejvíc motivovaný a soustředěný, co jsem kdy byl. Každý rok, když se vrátím, si říkám, že jsem fit jako nikdy předtím a všechny ostatní věci,“ řekl. „Ale opravdu mám pocit, že jsem letos věnoval přípravě více práce, času a soustředění. Nikdy jsem si nemyslel, že v této fázi svého života budu mít takový zápal jako teď. A skončit s týmem na vrcholu, to by byl sen. Prožili jsme toho spolu celou hromadu. Takže kdybych jim mohl pomoci dostat se zpátky na vrchol, byla by to pro mě čest.“

Po středeční premiéře a natáčecím dni se Mercedes příští týden vydá do Bahrajnu na třídenní předsezónní testování, které začíná 21. února. Bude to poprvé, kdy se vůz W15 s novým podvozkem, novou převodovkou a zajímavým předním křídlem poměří na trati se svými soupeři. „Na příští týden se opravdu těším,“ dodal Hamilton. „Dostaneme se do Bahrajnu, navíc dva týdny před prvním závodem, takže tam uvidíme všechna ostatní auta.“

„Porovnáte a podíváte se na detaily mezi různými vozy, a pak budete mít možnost poměřit se s nimi na trati. Ale hlavně si vyzkoušíte, jaké to auto je, protože má každý rok jinou charakteristiku. Jde právě o objevování těchto vlastností monopostu, a pak zjišťování, jak je zdokonalit a doladit,“ dodává Hamilton, který s Mercedesem získal šest ze svých sedmi titulů mistra světa a vyhrál dvaaosmdesát Velkých cen.

Sdílejte na:
Zavřít