Hamilton a Verstappen jsou jediné hvězdy, říká Briatore

Hamilton a Verstappen jsou jediné hvězdy, říká Briatore

Bývalý šéf Benettonu a Renaultu Flavio Briatore věří, že výjimečné hvězdy Formule 1 jsou aktuálně Lewis Hamilton a Max Verstappen. Zároveň tipuje, že se k nim přidá brzo přidá Charles Leclerc.

Flavio Briatore řekl svoje hodnocení na aktuální situaci ve Formuli 1. Ital naposledy působil v královně motorsportu v sezóně 2009 než vyplul na povrch skandální incident ze závodu v Singapuru v roce 2008.

Bývalý šéf Renaultu cítí, že pouze Lewis Hamilton a Max Verstappen jsou hvězdami Formule 1 ve srovnání k minulé generaci závodníků. Dále si je jist třetím pilotem, který se k nim brzo připojí – Charlesem Leclercem. Podle italského rodáka měl Monačan nahradit ve Ferrari Kimiho Räikkönena již před dvěma lety.

„Ve Formuli 1 jsou pouze dvě hvězdy – Hamilton a Verstappen. Leclerc je mladý, má koule, což taky předvádí. Věřím, že kdybych byl ve Ferrari, nahradil bych Räikkönena před dvěma lety, protože s Räikkönenem se nikam neposunete, nikdy s ním nic nevyhrajete. Riskoval bych a posadil tam Leclerca,“ uvedl Flavio Briatore.

„Leclerc je opravdu silný chlap. Ale teď není rozeznatelný. Verstappen je pro mě mnohem neuvěřitelnější pilot. Je fantastický ve způsobu předjíždění.“

Dále Flavio Briatore porovnává Lewise Hamiltona a Michaela Schumachera.

„Michael bojoval s velkými kluky. Musíte uznat, že když Michael přišel do F1, konkurence byla velká. Mluvíme o pilotech jako Nigel Mansell nebo Ayrton Senna. Teď je menší konkurence. Máte dva, tři jezdce. Nikdo nedostává Hamiltona pod tlak.“

„Jestliže by (Lewis Hamilton – pozn. red) řídil jako řidič taxíku s jednou rukou venku z auta, stále by vyhrával, protože je super pilot. Je fantastický,“ dodal Ital.

Sdílejte na:
Zavřít