Haasy dostaly penalizaci, Magnussen o body nepřišel

Haasy dostaly penalizaci, Magnussen o body nepřišel

Romain Grosjean a Kevin Magnussen obdrželi desetisekundovou penalizaci. Jejich inženýři jim během zahřívacího kola nařídili, aby zajeli do boxů pro sadu pneumatik do sucha. Jezdec ale musí během instalačního kola rozhodovat sám.

Na první pohled strategický masterpiece předvedl včera ještě před startem závodu tým Haas. Inženýři povolali oba jezdce na konci instalačního kola do boxů pro pneumatiky do sucha, nemuseli tak stavět v závodě a v jednu chvíli dokonce drželi třetí a čtvrtou příčku.

Závodní rychlost Haasu ale není nijak oslnivá, oba jezdci se v průběhu GP propadali. Kevin Magnussen nakonec dojel na bodované deváté příčce, Romain Grosjean skončil jako patnáctý.

Tím ovšem jejich závod neskončil – sportovní komisaři začali Haas prošetřovat, zda neporušil pravidla o limitované rádiové komunikaci během instalačního kola.

Odstavec 27.1 sportovních regulí totiž uvádí, že „každý jezdec musí vůz řídit sám a bez cizí pomoci“.

Sportovní komisaři rozhodli, že jelikož jezdci vjeli do boxové uličky na příkaz svých inženýrů, bylo tím toto pravidlo porušeno.

„Celou věc jsme pečlivě prošetřili, komisaři jsou přesto přesvědčení, že tým oběma jezdcům výměnu pneumatik nakázal,“ stálo ve zprávě FIA.

Oba jezdci dostali desetisekundovou penalizaci, která jim byla přičtená k výsledkům závodu. Kevin Magnussen si přeci jen body odveze – ne však původní dva, ale jen jeden za desátou příčku. Carlos Sainz si polepšil na deváté místo.

Romain Grosjean se propadl na šestnáctou příčku, čímž se o jednu pozici vpřed posouvá jezdec Alfy Romeo Kimi Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít