Haas se obává, že bude mít problémy s pneumatikami v Baku

Haas se obává, že bude mít problémy s pneumatikami v Baku

Šéf amerického týmu Haas Guenther Steiner se obává, že by stáj mohla mít problémy s chováním pneumatik v nadcházejícím závodě v Ázerbájdžánu.

Haas měl velice podařené předsezónní testy, které v Austrálii potvrdil Kevin Magnussen, když dokončil závod na šestém místě. V Bahrajnu se dokonce dokázal kvalifikovat na šestou pozici. Bohužel americkému týmu scházela závodní rychlost jak v Bahrajnu, tak i v Číně. V obou zmíněných závodech nedokázaly monoposty Haasu bodovat.

Stáj věří, že problémy v závodním režimu jsou z důvodu, jak jejich vůz VF-19 pracuje s pneumatikami. Steiner věří, že se poučili z chyb, protože jinak se budou znovu trápit.

„Závod v Baku bude pro nás těžký, protože se okruh skládá z dlouhých rovinek a pomalých zatáček. Doufáme, že některá naše řešení budou fungovat. Pracovali jsme na nich od testů v Bahrajnu – hlavně dostat pneumatiky do správného provozního okna. Jinak bude pro nás Baku další obtížný okruh,“ řekl Guenther Steiner.

„Víme, kde je problém, ale nemohli jsme prostě najít včas řešení pro nadcházející závody, protože potřebujeme vylepšit zmíněná řešení. Doufáme, že se nám podaří vyřešit problém a budeme stejně konkurenceschopní v závodu jako jsme v kvalifikaci.“

Haas měl už dříve nekonzistentní výkony ve Formuli 1, které byly zapříčiněny právě chováním pneumatik. Steiner k tomu dodal: „Nemůžu říct, že je to obtížnější než v minulém roce, protože auto bylo jiné – vyvinuli jsme kompletně nové auto.“

 „Prostě víme, že v závodě nedokážeme pracovat s pneumatikami v pracovním okně. Jak velké je toto okno a jak se v něm udržet je prozatím těžké definovat,“ dodal šéf Haasu.

Sdílejte na:
Zavřít