Haas podle Magnussena těží ze zkušeností pilotů

Haas podle Magnussena těží ze zkušeností pilotů

Oba momentální piloti Haasu patří mezi jedny z nejzkušenějších pilotů na gridu. Se stájí je nyní od svého debutu ve Velké ceně Saúdské Arábie více a více spojován Oliver Bearman. Kevin Magnussen si ale myslí, že právě zkušenosti jeho pilotů Haasu pomáhají.

Olivera Bearmana, který ve Ferrari na Velkou cenu Saúdské Arábie nahradil Carlose Sainze a předvedl úžasný výkon, letos čeká ještě šest volných tréninků v Haasu. Navazuje tak i na dvě jízdy, které s nimi absolvoval v minulé sezóně. Vše naznačuje tomu, že si jej Haas cení jako svého budoucího jezdce.

Naopak Kevin Magnussen upozornil, že středopolový tým, jako je Haas, benefituje z toho, že má ve svých sedačkách dva ostřílené jezdce.

Na otázku, zda by Bearmana uvítal jako svého týmového kolegu, odpověděl: „Myslím, že když naskočíte do závodního víkendu s tak velkým týmem, jako je Ferrari, tak to budete pod velkým tlakem. Zároveň, když vás takhle hodí do vody, může to dopadnout i jinak, že necítíte tolik tlaku, protože ta práce je tak ohromná, že nemáte tušení, jak by měly optimálně vypadat vaše výkony.“

„Takže si myslím, že to byla úžasná příležitost, kterou dostal, závodit na tak skvělé trati s Ferrari. Odjet svůj debutový závod s Ferrari musí být opravdu speciální pocit.“

„Ale chtěl bych ho jako svého týmového kolegu? Když se na něj dívám, jako na mladého kluka, který závodí, dokážu si představit, kde se ve své kariéře a v životě nachází. Takže mu samozřejmě přeji jen to nejlepší. Nico (Hülkenberg – pozn. red.) je velmi schopným týmovým kolegou. A, víte, jak to je, máme velmi dobrou týmovou dynamiku. Pracuje se nám spolu opravdu dobře. A myslím, že na té cestě, na které jako tým jsme, je užitečné mít zkušené jezdce. Ale to je samozřejmě mimo mou kontrolu,“ myslí si Dán.

„Myslím si, že teď musíme vytěžit maximum z toho, co máme, se dvěmi piloty a autem, které máme, což si myslím, že se daří.“

Naopak jeho týmový kolega Nico Hülkenberg si nemyslí, že zatím soupeří s Magnussenem a Bearmanem o sedačku v Haasu. Mladého Brita navíc varoval, že na jeho výkony ve formuli 1 se brzy zapomene, pokud nepředvede výbornou sezónu ve formuli 2. Oliver Bearman se sice na závod F2 v Džiddě kvalifikoval na pole position, kvůli záskoku za Sainze ve Ferrari jej ale odjet nemohl a v ostatních závodech zatím nasbíral pouhé dva body.

Sdílejte na:
Zavřít