Haas bez titulárního sponzora: Rich Energy odchází

Haas bez titulárního sponzora: Rich Energy odchází

GP Itálie byla posledním závodem, během kterého se na vozech Haasu objevilo sponzorské logo Rich Energy. Americký výrobce energetických nápojů nadále nebude tým Gena Haase sponzorovat.

Ukončení spolupráce nijak neovlivní černozlaté zbarvení Haasu, které tak i nadále přetrvá. Monopost VF-19 mnohým připomíná historické zbarvení Lotusu z let 1972 až 1978 a 1982 až 1986.

Rich Energy s Haasem začalo spolupracovat před začátkem letošní sezóny. Již v minulosti se pokusili o vstup do Formule 1. Před několika lety se dokonce mluvilo o potenciálním odkoupení Force Indie.

William Storey, kontroverzní dnes již bývalý ředitel Rich Energy, uvedl na začátku července, že jeho společnost nebude pokračovat ve spolupráci s Haasem. Důvodem byly špatné výsledky, Storey si totiž přál bojovat s Red Bullem.

Dohoda ale byla zachována akcionáři společnosti Rich Energy, jejich logo tak na monopostech VF-19 zůstalo ještě několik dalších závodů, včetně nedělní GP Itálie.

Günther Steiner, šéf Haasu, na konci srpna oznámil, že se americký výrobce energetických nápojů rozhodne ještě před GP Singapuru, zda s týmem bude ve spolupráci pokračovat. V oficiálním prohlášení bylo uvedeno, že partnerství mezi americkým týmem a americkým výrobcem nebude pokračovat.

V prohlášení stálo: „Haas F1 Team a Rich Energy se přátelsky shodli na okamžitém ukončení spolupráce v šampionátu Formule 1.“

„Ačkoliv jsme se těšili významnému vlivu našeho partnerství s týmem Haas, společnost se rozhodla během procesu restrukturalizace revidovat globální strategie. Haas F1 Team i Rich Energy se shodli na tom, že ukončení partnerství je v nejlepším zájmu obou stran.“

„Haas F1 Team by chtěl vřele poděkovat a popřát mnoho štěstí akcionářům společnosti Rich Energy.“

Sdílejte na:
Zavřít