Grosjean: Stále máme nejrychlejší auto ze středu pole

Grosjean: Stále máme nejrychlejší auto ze středu pole

Haas je sice až na osmém místě, přesto Francouz tvrdí, že základ jejich vozu je nejlepší ze zbytku pole.

Ještě po kvalifikaci na úvodní podnik sezóny 2019 v australském Melbourne byl americký tým označován za nejlepší stáj ze zbytku pole. Následně se však jejich forma rapidně zhoršila, přičemž v posledních třech závodech nebodovali. V Poháru konstruktérů jim momentálně patří až osmé místo s pouhými osmi body na kontě.

 

 

V Ázerbájdžánu prožili katastrofální víkend, kdy byla nejlepší desítka v nedohlednu. Romain Grosjean po závodě řekl, že jej výsledek nepřekvapil.

„Základ auta je stále nejlepší ze středu pole,“ věří francouzský závodník a zdůrazňuje, že doplácejí především na problém s pneumatikami. „Příští týden budu na simulátoru. Budu zkoušet vylepšení pro Barcelonu.  Je to poměrně velké vylepšení a doufám, že pomůže. Nedostaneme-li ale pneumatiky do provozního okna, pak to bude k ničemu.

Nemyslím si, že je to závislé na přítlaku, protože podle mě ho máme více než ostatní auta ze středu pole a jim ta auta jedou, takže si myslím, že problém bude někde jinde.“

Nicméně pneumatiky dělají vrásky na čele i ostatním stájím, což připomíná šéf Haasu Günther Steiner:„Momentálně to je ve středu pole velmi vyrovnané, protože všichni mají ten samý problém. Není nikdo, kdo by to měl absolutně pod kontrolou.“

„Ale v každém závodě to je ‚bože, oni na nás získali (náskok) jen několik bodů‘ – pár bodů je po nějaké době už hodně. Takže musíte být opatrní a nesmíte být až příliš optimističtí. 

Není to pozitivní. Ale myslím si, že Renault má vrásky na čele stejně jako my. Máme nejrychlejší auto (ze středu pole), avšak nyní jsme vzadu,“ uzavřel 54letý Ital.

Sdílejte na:
Zavřít