Giovinazzi mohl po Spa přijít o sedačku u Alfy

Giovinazzi mohl po Spa přijít o sedačku u Alfy

Ital byl v Belgii po sérii neúspěchů na cestě za bodovaným výsledkem. Jen několik kol před cílem však v zatáčce Pouhon havaroval.

Kariéra Antonia Giovinazziho byla po letní přestávce sezóny 2019 v ohrožení. Ital byl po náročné první polovině roku na cestě za bodovaným výsledkem v Belgii, v předposledním kole však havaroval.

Šéf týmu Alfa Romeo Frédéric Vasseur přiznal, že tato minela mohla ukončit Giovinazziho kariéru. Ital však jen o týden později i přes velký tlak domácího prostředí bodoval na Monze.

https://twitter.com/secteur_f1/status/1168195623121772544?s=21

”Byl to (havárie ve Spa) pro všechny v týmu veliký šok, protože to byla dobrá příležitost,” řekl Vasseur. “Antonio se probil dopředu z konce pole a v jednom z posledních kol havaroval.

Měli jsme s Antoniem těžké rozhodování, protože takové věci mohou rozhodnout vaši kariéru. Přemýšleli jsme o budoucnosti. Museli jsme si o týden později sednout a tu situaci probrat a on zareagoval velmi dobře.”

Vasseur dodal, že v Itálii ocenil, jakým způsobem se jen týden po nepříjemné bouračce Giovinazzi vyrovnal s mediálním tlakem a svou chybu napravil. Ital bude u Alfy Romeo pokračovat také v roce 2020.

Sdílejte na:
Zavřít