Gasly: Honda už je téměř na stejné úrovni jako Mercedes

Gasly: Honda už je téměř na stejné úrovni jako Mercedes

Honda udělala oproti loňskému roku obrovský krok kupředu, její agregáty jsou jak spolehlivější, tak i výkonnější. Podle Gaslyho si dokonce budou moci vyšlápnout i na dominantní Mercedes.

Japonští motoráři zažili poměrně solidní vstup do letošní sezóny. Podařilo se jim odstranit potíže se spolehlivostí a zvýšit výkon. Právě proto podle Pierre Gaslyho je reálné, aby se dotáhli alespoň na Mercedes.

„Není  už tak daleko,“ odpověděl Francouz na otázku, jak daleko je Honda od Mercedesu. Zároveň ale zdůraznil, že na Italy to stále stačit nebude, neboť jsou jejich motory letos považovány za nejlepší: „Momentálně Ferrari jasně vyniká, co se týká rychlosti na rovinách. Ten, na kterého se musíme zaměřit, je Mercedes, který je víceméně uprostřed.“

Gaslyho značné zlepšení motorů Hondy nesmírně těší: „Řekl bych, že ve všech oblastech jsme udělali poměrně velký krok. Máme mnohem větší výkon než minulý rok. Co se týká spolehlivosti, tam to probíhá od začátku sezóny celkem hladce, takže se upřímně všechno zlepšilo.

Jasně, ještě musíme udělat celkem velký krok, zejména v porovnání s Ferrari, které je jasně nejrychlejší na rovinkách, ale uvědomujeme si, že na to budou tlačit a z motoru dostanou ještě více výkonu.“

Sdílejte na:
Zavřít