Gasly: AlphaTauri má „velké ambice“ vyrovnat se Red Bullu

Gasly: AlphaTauri má „velké ambice“ vyrovnat se Red Bullu

Francouzský pilot Pierre Gasly si myslí, že dlouhodobé setrvání v AlphaTauri nemusí být nutně špatné pro jeho kariéru, pokud k tomu přistoupí s „velkými ambicemi“ vyrovnat se Red Bullu.

Francouz tuto sezónu jezdí velice dobře a počátkem tohoto měsíce dosáhl svého prvního vítězství, z Velké ceny Itálie, ve Formuli 1.

Tento úspěch podnítil diskusi o tom, že by měl Red Bull v budoucnu zvážit Gaslyho přesun zpět do jeho týmu v Milton Keynes poté, co byl před 12 měsíci přeložen.

Šéf Red Bullu Christian Horner je jiného názoru. Ten nepřipustil, že by měl Gasly jakoukoli naději na návrat, s tím, že je plně odhodlán mít v týmu Alexandra Albona. Francouz nesmutní, stále vidí ve svém současném týmu velké šance na úspěch.

Dohoda, která má Red Bull a AlphaTauri v budoucnu sbližovat – což bude zahrnovat sdílení aerodynamického tunelu – je známka toho, že se vztah mezi oběma týmy mění.

Díky novým aerodynamickým regulacím, které budou do Formule 1 začleněny v roce 2021, a snížení počtu hodin strávených ve větrném tunelu každým týmem, se otevřela možnost pro stáj AlphaTauri sdílet s Red Bullem jejich vybavení v Bedfordu.

AlphaTauri byl poslední tým, který používal pro svá měření 50% model monopostů. Dohoda s Red Bullem umožní od příští sezóny stáji využívat 60% model stejně, jak to dělají ostatní týmy.

Gasly je přesvědčen, že AlphaTauri je nyní jiným typem týmu než tomu bylo v minulosti s týmem Toro Rosso, který byl vnímán spíše jako sesterský tým Red Bullu.

Z AlphaTauri vyzařuje jasná vůle a mnoho ambicí,“ řekl Gasly. „Věřím, že je to jiná situace než s Toro Rosso a Red Bullem, jak tomu bylo dříve.

Myslím, že podílet se na vyzdvihnutí týmu ze středu pole na špičku, je vzrušující. Jak jsem uvedl v tuto chvíli, je Red Bull jasným matadorem v kontextu obou týmů, ale věřím, že tým AlphaTauri má ambice se v určitém okamžiku Red Bullu vyrovnat.

A to znamená, že potřebujeme také zdroje, ze kterých bychom mohli čerpat a mít větší zázemí, abychom mohli dosáhnout vyšších cílů.

Na otázku, zda má pocit, že AlphaTauri má šanci stát se špičkovým týmem, řekl Gasly: „Domnívám se, že to je pravý cíl týmu – vytvořit si vlastní postavení ve Formuli 1.“

Myslím, že je jasné, že má stáj velké ambice. Není to jednoroční projekt a víme, jak dlouho trvá, než si tým skutečně vybuduje svou identitu a také status špičkového týmu.

Takže je to něco, co pravděpodobně nějakou dobu potrvá, ale věřím, že ve skutečnosti není sesterským týmem, jak tomu v minulosti mohlo být. Spíše se snaží vytvořit svůj vlastní prostor uvnitř Formule1.

Sdílejte na:
Zavřít