Gábina Jílková pojede i roku 2022 v ADAC GT4

Gábina Jílková pojede i roku 2022 v ADAC GT4

Bratr šéfa týmu Zakspeed Petera Zakowského, Phillipp právě oznámil založení vlastního týmu pod jménem ZVO Racing. Organizaci povede společně s bývalým pilotem DRM a DTM Jörgem van Ommenem.

Stáj bude přirozeně úzce kooperovat s věhlasným Zakspeedem a nové Mercedesy GT3 a GT4 pro seriály ADAC-GT Masters si Zakowski s van Ommenem před několika dny vyzvedli u AMG v Affalterbachu.

Zajímavé na tomto novém projektu je, že jeho bossové již představili svou první dvojici jezdců pro šampionát ADAC GT4: je to rychlá Češka Gabriela Jilková a její americký kopilot Robert Haub. Jílková tedy sice nepostoupí do seniorského šampionátu Masters GT3, což by si dle své výkonnosti dávno zasloužila, dostane ale příležitost, potvrdit své senzační výsledky minulé sezóny. Na základě získaných zkušeností z roku 2021 by se měla nejlepší česká závodnice od dob Elišky Junkové v německém šampionátu pohybovat pravidelně vepředu a tudíž bojovat o titul. Lze jen doufat, že se letos vydatně přiučil i její méně zkušený kolega Haupt a že se mu podaří najít v relaci k Jílkové potřebnou rychlost.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít