Formule E chystá noční závod

Formule E chystá noční závod

Zákulisní informace z Římu napovídají, že první noční závod Formule E je na spadnutí.

Na fotografii šéf série Alejandro Agag v rozhovoru s médii po závodu v Římě.

Formule E jako první čistě elektrická série se vyhýbá okruhům a pro větší zájem o svůj koncept u široké veřejnosti volí závody přímo v ulicích měst. Noční závod však zatím nebyl uspořádán.

Závody se konají na různých zajímavých místech, na pobřeží oceánu (Punta del Este), u jezera (Curych), na pozadí se sochou svobody (New York), prostorem basebalového stadionu (Mexiko City). V příštím roce se chystá také návrat do Londýna, kde dokonce část trati povede vnitřkem budovy, což bude velmi zajímavé z pohledu diváka a jde zároveň o velkou výzvu pro organizátory (vše bude muset projít homologací FIA).

Formule E ještě neuspořádala noční závod pod umělým osvětlením. Velká Cena Singapuru Formule 1 v roce 2008 byla vůbec prvním velkým formulovým závodem konaným pod umělým osvětlením. Umělé osvětlení do Singapuru navrhuje a spravuje italská specializovaná společnost. A dle informací, které se nesly padockem Formule E v Římě se organizátoři zajímají o uspořádání nočního závodu společně s touto společností.

Jako pravděpodobné místo pro noční závod se jeví dvě lokace – saúdskoarabský Rijád a pravděpodobněji závod v Číně (není však rozhodnuto, zda by šlo přímo o nedávno konanou Sanyu). S rozhodnutím o nočním závodě by promotér série měl přijít brzy, není totiž zatím nic oficiálně potvrzeno.

Sdílejte na:
Zavřít