FE se vrací do Londýna a pojede se i pod střechou!

FE se vrací do Londýna a pojede se i pod střechou!

Formule E se příští rok vrátí do hlavního města Spojeného království. Londýn už hostil dva dvojzávody, které byly vyvrcholením prvních dvou sezón. Battersea Park Street Circuit byl velmi úzkou tratí a závody se z Londýna musely úplně vytratit kvůli stížnostem místních, kterým se časté konání velkých akcí nelíbilo.

V létě roku 2020 se, ale FE do Londýna vrátí a to přímo na pobřeží protékající řeky Temže a závodit se bude blízko doků Královny Viktorie. Celá trať však nebude vedena pod širým nebem, jak je v motorsportu obvyklé a nebyla by to Formule E, aby nepřišla s něčím novým. Část tratě totiž povede přilehlou budovou.

„Jsem extrémně nadšený, že se Formule E a elektrické závody vrací do Velké Británie. Každý motoristický šampionát by se chtěl dostat do Londýna a hostit tu svůj závod a je nám potěšením, že jsme našli nový domov v ExCeLu,“ říká zakladatel a CEO ABB Formule E Alejandro Agag.

Organizátor a provozovatel ExCeLu mají podepsaný blíže nespecifikovaný několikaletý kontrakt na pořádání závodu. V komplexu se obvykle konají velké akce, kongresy a výstavy.

Sdílejte na:
Zavřít