Formule 3: Staněk ve sprintu na fantastickém druhém místě!

Roman Staněk pokračuje ve formuli 3 ve velmi dobrých výkonech. V sobotním sprintu stanul na pódiu.

Český pilot Roman Staněk získal po startu z 8. místa v belgickém Spa své třetí letošní pódium a bodově se přiblížil čelu průběžného pořadí šampionátu Formule 3. Po vítězství v hlavním závodu v Imole a druhém místu v hlavním závodu v Barceloně dnes přidal druhé místo ve sprintu ve Spa.

Sprintový závod ovládnul Brit Oliver Bearman a na třetím místě skončil Rus Alexander Smoljar. V čele průběžného pořadí šampionátu se osamostatnil Isack Hadjar se ziskem 106 bodů. Staněk má na kontě 78 bodů a se drží na 6. místě se ztrátou 28 bodů na vedení.

Již během prvního kola se díky kolizi Zaka O’Sullivana a Juana Manuela Correy dostal Staněk na 6. místo a poté využil chyby Olivera Goetheho a byl na 5. příčce. Následně byl závod přerušen po kontaktu mezi Staňkovým týmovým kolegou Zanem Malonem a Goethem. Po restartu český pilot předjel Brada Benavidese i Alexandera Smoljara a na druhé místo se posunul až v cíli díky pětisekundové penalizaci Jonnyho Edgara. Pro Staňka se jedná o nejlepší výsledek ve sprintu v letošní sezóně, jeho maximem bylo do dnešního dne 4. místo z italské Imoly. Již zítra bude mít šanci připsat další dobrý výsledek, jelikož do hlavního závodu vystartuje z 5. místa.

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)