FIA zveřejnila kalendář pro sezonu 2023. Bez náhrady za Čínu

FIA zveřejnila kalendář pro sezonu 2023. Bez náhrady za Čínu

Mezinárodní automobilová federace zveřejnila kalendář pro nadcházející sezonu. Pojede se 23 závodů, z toho tři v Americe. Premiéru si odbude velká cena ve městě hazardu, Las Vegas.

Dříve bylo zvykem, že sezona startovala v Austálii, ale s příchodem covidu se vše změnilo, včetně destinace úvodního závodu. Od roku 2021 se začíná v Bahrajnu a tradičně proběhne velké finále v Abú Zabí. Američtí fanoušci budou mít o zábavu postaráno, jelikož se pojede hned na třech tamních tratích.

Bahrajn otevře nadcházející ročník 5. března. Za dva týdny na to se kolotoč formule 1 přesune na Střední východ, do saúdskoarabské Džiddy. Třetí podnik bude hostit fanoušky i jezdci oblíbený Albert Park, kde se poprvé předvede před domácím publikem Oscar Piastri.

Na konci dubna se budou monoposty prohánět úzkými uličkami hlavního města Ázerbájdžánu, Baku. První květnový víkend královna motorsportu udělá první americkou zastávku v Miami. Posléze ji bude čekat tripple header ve složení Itálie-Monako-Španělsko s kanadským Montrealem a domácím okruhem Red Bullu, Red Bull Ringem.

Před letní přestávkou se budou poměřovat síly ještě na Silverstone, v Belgii a Nizozemsku. Školní rok zahájí piloti v Monze. Šestnáctým podnikem je noční show Singapuru, nejbláznivější fanoušky uvidíme na konci září v Japonsku. Své místo si opět našel i katarský Losail. Ani texaští rangerové nepřijdou o pořádné závodění, protože se v Austinu bude závodit 22. října.

Sergio Pérez se pokusí stát prvním mexickým vítězem 29. října. V pořadí 21. závod bude na populárním okruhu v Sao Paolu. Předposlední zastávkou bude premiérová velká cena Las Vegas a na konci listopadu bude finále na Yas Marině.

Čína byla vyškrtnuta kvůli zvyšujícím se opatřením proti šíření koronaviru. Původně se snažilo vedení šampionátu najít náhradu. Ve hře bylo i Portimao, ale nakonec ze všeho sešlo a místo 24 závodů bude „pouze“ 23.

Obrázek

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít