FIA vydala prohlášení v souvislosti s obviněními Bena Sulayema

FIA vydala prohlášení v souvislosti s obviněními Bena Sulayema

Mezinárodní automobilová federace FIA vydala prohlášení k nedávným obviněním týkajícím se jejího prezidenta Mohammeda Bena Sulayema. Údajně měl manipulovat několik loňských Velkých cen.

V pondělí údajný zdroj obvinil Mohammeda Bena Sulayema z manipulace se závody během Velké ceny Saúdské Arábie 2023. Fernando Alonso loni v Džiddě dostal desetivteřinovou penalizaci za přestupek, během toho, co si odpykával již přidělený pětivteřinový trest.

Rozhodnutí bylo později zrušeno na základě protestu společnosti Aston Martin, nicméně zpráva zveřejněná BBC tvrdila, že se Sulayem snažil ovlivnit výsledek závodu. V úterý byla proti Sulayemovi vznesena nová obvinění, tentokrát za to, že údajně nařídil úředníkům, aby necertifikovali okruh pro loňskou Velkou cenu Las Vegas.

Podle stanice BBC Sport bylo informátorovi na příkaz prezidenta FIA řečeno, aby našel způsob, jak neschválit bezpečnost okruh v Las Vegas. Zdroj údajně dodal, že cílem bylo najít závadu na trati, aby bylo možné odepřít licenci, a že problémy s okruhem měly být uměle identifikovány bez ohledu na jejich skutečnou existenci.

Řídící orgán nyní vydal prohlášení, v němž potvrdil, že jeho úředník pro dodržování předpisů vyšetřuje případná obvinění. „Náš úředník obdržel zprávu s podrobnostmi o možných obviněních týkajících se některých členů jeho řídících orgánů,“ začíná prohlášení. Oddělení pro dodržování předpisů tyto obavy posuzuje, jak je v těchto záležitostech obvyklé, aby zajistilo, že bude pečlivě dodržen řádný postup.“

V dalším prohlášení mluvčí FIA uvedl: „Je nešťastné a velmi znepokojující, že tato záležitost byla zveřejněna v médiích bez předchozího povolení a že některé prvky zprávy byly uvedeny nepřesně.“ FIA zatím nepotvrdila další podrobnosti obvinění ani to, že Sulayem je předmětem probíhajícího vyšetřování dodržování předpisů.

Sdílejte na:
Zavřít